Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020. Początek rekolekcji wielkopostnych

Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020. Początek rekolekcji wielkopostnych

1. W kalendarzu liturgicznym:

- rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej parafii , a zakończymy w  Środę Popielcową 26 lutego. Prowadzi te spotkania o. Tomasz Ewertowski. OMI. Plan rekolekcji: w poniedziałek, wtorek i środę  w Dygowie Msza św. z nauką o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Spowiedź  rekolekcyjna we wtorek 25 lutego od godz. 18.00. W Świelubiu w poniedziałek spowiedź św. o godz. 16.30 , a następnie nabożeństwo Słowa Bożego z nauką i udzielenie komunii świętej. W środę Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 16.00 i zakończenie rekolekcji. W Czerninie we wtorek  spowiedź św. o godz. 16.30 , a następnie nabożeństwo Słowa Bożego z nauką i udzielenie komunii świętej. W środę Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 17.00 i zakończenie rekolekcji.

- środa -Środa Popielcowa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obrzęd posypania głów popiołem w trakcie każdej Mszy św.

- czwartek -  modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30.

- piątek -- nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, w kościołach pomocniczych według ustalonej tradycji,

- niedziela - nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żale w Dygowie przed sumą parafialną o godz. 12.30, w kościołach pomocniczych przed Mszą św.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  maju i czerwcu 2020.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Konfesjonał... .

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  w piątek  spotkanie z ministrantami i kandydatami o godz. 17.00. W sobotę o godz. 18.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do życia sakramentem bierzmowania. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie ze wspólnotą Ż. R. .

6. Są przy wyjściu z kościoła wyłożone na stoliku ulotki Caritas Diecezji w sprawie  przekazania 1% na rzecz hospicjum w Darłowie.

7. Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz potrzebujących pomocy w pokryciu kosztów związanych z długim leczeniem.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w lutym zapraszam   w ostatnią niedzielę miesiąca.

 


Drukuj