1. W kalendarzu liturgicznym:

Zgodnie  z zarządzeniem ks. biskupa Edwarda Dajczaka, ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, od dnia 26.03. br. do 11. 04. br. celebrowanie WSZYSTKICH  MSZY ŚWIĘTYCH I  TRIDUUM   PASCHALNEGO BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁO BEZ OBECNOŚCI WIERNYCH ŚWIECKICH, przy  zamknięty drzwiach kościołów.

Serdecznie zapraszam Parafian do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami Świętymi, nabożeństwami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu. Każdego dnia drzwi główne kościoła w Dygowie są otwarte od godz. 9.00 -18.00 . Jest to czas na modlitwę, nawiedzenie i adorację Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam.

- środa -

- czwartek - I Czwartek miesiąca. Trwa modlitwa  w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego.

- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych i sprawowanie sakramentu pokuty w formie zwyczajnej jest zawieszone do chwili ustania stanu epidemii. Droga Krzyżowa o godz. 17.30 w kościele parafialnym i w  kościołach pomocniczych jest odwołana.

- sobota - sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP

- niedziela -  w tę niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Proszę wziąć udział w transmisjach Mszy Świętej dostępnej w  mediach. W kościołach naszej parafii nie będzie także obrzędu poświęcenia palm. Nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żale w Dygowie i w kościołach pomocniczych jest odwołane.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w czerwcu 2020.Intencje Mszy św., które zostały przyjęte są odprawiane każdego dnia przy zamkniętych drzwiach kościoła.

3..Polecam prasę katolicką: „G N”.

4.Spotkania w tym tygodniu: w tym tygodniu wszystkie planowane spotkania są odwołane.

5. Są przy wyjściu z kościoła wyłożone na stoliku ulotki Caritas Diecezji w sprawie  przekazania 1% na rzecz hospicjum w Darłowie.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu  zapraszam   w ostatnią niedzielę miesiąca.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej