1. W kalendarzu liturgicznym:

Zgodnie  z zarządzeniem ks. biskupa Edwarda Dajczaka, ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, od dnia 26.03. br. do 11. 04. br. celebrowanie WSZYSTKICH  MSZY SWIETYCH I  TRIDUUM   PASCHALNEGO BEDZIE SIE ODBYWALO BEZ OBECNOSCI WIERNYCH SWIECKICH, przy  zamknięty drzwiach kościołów.

Serdecznie zapraszam Parafian do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami Świętymi, nabożeństwami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu. Każdego dnia drzwi główne kościoła w Dygowie są otwarte od godz. 9.00 -18.00 . Jest to czas na modlitwę, nawiedzenie i adorację Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam. Celebrowanie obchodów Wielkiego Tygodnia  i Triduum Paschalnego jest dla nas chrześcijan ogromnie ważne, dlatego proszę zapoznać się ze wskazaniami ks. biskupa, które są umieszczone na tej stronie internetowej. Bardzo proszę, aby te czynności liturgiczne były prowadzone pod przewodnictwem wybranych członków rodziny.

- czwartek - Wielki Czwartek - ustanowienie sakramentu eucharystii i kapłaństwa.

- piątek - Wielki Piątek. Dzień w którym nasz Pan Jezus Chrystus, cierpiał, umarł i został złożony do grobu. Nas katolików w tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Serdecznie proszę, aby w tym dniu odprawić Drogę Krzyżową oraz o godz. 15.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

- sobota - Wielka Sobota. Oczekiwanie modlitewne na Wigilię Paschalną i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Obrzęd błogosławieństwa pokarmów w domu, będzie miał miejsce w niedzielę przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst podany jest w załączniku.

- niedziela -  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Uwzględniając dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiologiczną i rządową zapowiedzią o możliwości odprawiania od 12 kwietnia 2020 r. Mszy św. przy obecności 50 osób, można spodziewać się kolejnych wskazań dotyczących Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego i Oktawy Wielkanocy.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w czerwcu 2020.Intencje Mszy św., które zostały przyjęte są odprawiane każdego dnia przy zamkniętych drzwiach kościoła.

3. W związku z panującą sytuacją i wprowadzonymi ograniczeniami zaistniała sytuacja, w której wpływy finansowe, konieczne do utrzymania parafii ustały. Pomimo pandemii, Parafia ponosi stałe opłaty za media. Bardzo dziękują tą drogą tym z naszych Parafian, którzy przesłali ofiary, aby utrzymać płynność finansową.  Serdecznie proszę, abyśmy wspólnie zadbali o naszą Wspólnotę i jej życie także materialne. Pozwalam sobie załączyć  numer konta parafialnego na które można wpłacać dobrowolne ofiary: 19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: w tym tygodniu wszystkie planowane spotkania są odwołane.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu  zapraszam   w ostatnią niedzielę miesiąca.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej