1. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek – zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych od poniedziałku w nabożeństwach może brać udział większa ilość wiernych, zatem serdecznie zapraszam do udziału we Mszy świętej niedzielnej i nabożeństwach. Przypominam nabożeństwa majowe w kościele parafialnym  w dni powszednie sprawowane są o godz. 17.30, a w niedzielę w trakcie sumy o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych zgodnie z ustaloną przez tamtejsze wspólnoty tradycją.

- czwartek – modlitwa w intencji powołanych do stanu kapłańskiego i zakonnego o godz. 17.30,

- niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w uroczystościach, bo są to imieniny naszej wspólnoty parafialnej.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje we wrześniu i październiku.

3. Spotkania w tym tygodniu: w piątek spotkanie z ministrantami i kandydatami w kościele o godz. 17.00, w sobotę spotkanie z młodzieżą z klas I szkól średnich. Początek spotkania o godz. 17.30 w kościele.

4. Składam serdeczne staropolskie: „Bóg zapłać „ za ofiary składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę PZC kwestować będzie na rzecz potrzebujących pokrycia kosztów związanych z leczeniem.

6. W tym roku uroczystość Bożego Ciała przypada 11 czerwca. Procesja z zastosowaniem przepisów sanitarnych będzie miała miejsce tylko w Dygowie i rozpocznie się Mszą św. O godz.12.30. Proszę, aby jak co roku wznieść polowe ołtarze, na których będzie można postawić monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Pierwszy ołtarz w tym roku, proszę, aby wznieśli mieszkańcy Czernina, drugi o ołtarz mieszkańcy Dębogardu, trzeci ołtarz mieszkańcy  Świelubia, czwarty ołtarz rodzice dzieci przygotowujących się do życia Eucharystią z klas III i II szkół podstawowych.

7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom składam serdeczne życzenia. Wszystkich tu obecnych Parafian i Gości proszę o przyjęcie życzeń udanego tygodnia.

popiersie-jan-pawel-ii-dygowo-parafia-dygowo

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej