Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020

1. W kalendarzu liturgicznym:

 - niedziela - uroczystość uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominam o wypełnieniu przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej.

-  nabożeństwa ku czci NSPJ są sprawowane w trakcie Mszy św. wieczornej po komunii św.

- poniedziałek - wsp.. świętej Jadwigi Królowej.

- czwartek -  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało. Msze św. są odprawiane w Dygowie o godz. 8.00 i suma parafialna o godz. 12.30. Procesja dla całej parafii wyruszy z kościoła parafialnego do IV ołtarzy po sumie. W Czerninie Msza św. o godz. 9.30. W Świelubiu Msza św. o godz. 11.00.

- piątek -  rozpoczyna sie oktawa Bożego Ciała w trakcie Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wsp. bł. męczennika Bronisława Kostkowskiego,

- sobota  - wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera Od tego dnia do końca oktawy Bożego Ciała będziemy sprawować Msze św. dziękczynno-błagalne, dziękując Panu Bogu, że przeprowadził nas przez trudny czas epidemii i jednocześnie prosząc o Jego błogosławieństwo dla rodzin, o szczęśliwe zebranie plonów, o zachowanie od wszelkich nieszczęść. Tak więc w sobotę na godz. 18.00 zapraszam parafian z Czernina, Kol. Czernin, Stramniczki, Gąskowa, Kol. Gąskowo. W poniedziałek Parafian z Stojkowa i Kol. Stojkowo. We wtorek Parafian z Dębogardu i Pustar. W środę Parafian ze Świelubia, Bard i Pyszki. W czwartek z Dygowa, Miechęcina, Lisiej Góry.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu i październiku  2020.

3. Składam staropolskie: "Bóg zapłać" za ofiary składane w darze ołtarza. W przyszłą niedziele przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: w piątek o godz. 17.00 spotkanie w kościele dla ministrantów i kandydatów, dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R. .

6.  Proszę Parafian o przygotowanie do procesji baldachimu oraz feretronów i sztandarów.Próba sypania kwiatów we wtorek  i w środę  przed Bożym Ciałem przy kościele w Dygowie o godz. 16.00.  Serdecznie zapraszam.

7. Przy wyjściu z kościoła w Dygowie oraz Czerninie i Świelubiu są wyłożone Paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł. z których dochód jest przeznaczony na cele charytatywne Caritas Diecezji oraz Caritas Parafialnej. Możemy też przy ołtarzu bocznym składać puszki z jałmużną wielkopostną.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia.

9. Zapowiedzi przedślubne: Marcin Sulkowski, kawaler, za., w Dygowie i Iwona Strzelczyk, panna, zam., w Siemyślu. Zap. I.


Drukuj