Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020

1. W kalendarzu liturgicznym:

-  nabożeństwa ku czci NSPJ są sprawowane w trakcie Mszy św. wieczornej po komunii św. .  Trwa oktawa Bożego ciała. O godz. 18.00 są sprawowane Msze św. dziękczynno-błagalne w intencji Parafian, dziękujemy  Panu Bogu, że przeprowadził nas przez trudny czas epidemii i jednocześnie prosić będziemy o Jego błogosławieństwo dla rodzin, o szczęśliwe zebranie plonów, o zachowanie od wszelkich nieszczęść. Tak więc w poniedziałek zapraszam Parafian ze Stojkowa i Kol. Stojkowo. We wtorek Parafian z Dębogardu i Pustar. W środę Parafian ze Świelubia, Bard i Pyszki. W czwartek z Dygowa, Miechęcina, Lisiej Góry.

- czwartek -  wsp. św. brata Alberta Chmielowskiego. Zakończenie obchodów oktawy Bożego Ciała. Na jej zakończenie błogosławieństwo wianków.

- piątek -  uroczystość NSPJ. Jest to święto patronalne działającej w naszej parafii Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Zapraszam wszystkich, którzy do tej wspólnoty należą do wzięcia udziału we Mszy św. o godz. 18.00. Z uwagi na uroczystość w tym dniu nie obowiązuhe wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- sobota - wsp. Niepokalanego Serca NMP.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu i październiku  2020.

3. Składam staropolskie: "Bóg zapłać" za ofiary składane w darze ołtarza. dzisiaj przypada II niedziela w miesiącu. W przyszłą niedzielę, zgodnie z rozporządzeniem Kurii, zbiórka do puszek na KUL oraz kształcenie w diecezji.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  we worek spotyka się PZC, w czwartek po Mszy św. spotkanie PZS, w piątek o godz. 17.00 spotkanie w kościele dla ministrantów i kandydatów również w piątek nauka dla narzeczonych o godz. 19.00. W sobotę w trakcie wieczornej Mszy św. obrzęd nałożenia krzyży kandydatom do bierzmowania przez ich rodziców. Po mszy spotkanie.

6.  Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, w najbliższą niedzielę 21 czerwca o godz. 12.30. Po mszy spotkanie połączone dla rodziców dzieci z klas II i III SP.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia.


Drukuj