1.W liturgii tygodnia:

- trwają nabożeństwa różańcowe.  W kościele parafialnym w dni powszednie są sprawowane  o godz. 17.30. Jak co roku uczestnicy nabożeństwa składają do przygotowanych naczyń kasztany, które są świadectwem  modlitwy ku czci NMP Różańcowej. W kościołach pomocniczych według ustalonej tradycji.

- niedziela -Niedziela Misyjna. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. dzisiaj po Mszy sw. o godz. 8.00 w naszej parafii dzieci poprowadzą różaniec i włączą się w akcję milion dzieci modli się na różańcu. Dziękuję p. Joli za włączenie się w to przedsięwzięcie.

- poniedziałek- wsp. bł. Jerzego Popiełuszki. prezbitera, męczennika,

- wtorek - wsp. św. Jana Kantego, prezbitera,

- czwartek -   modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 17.30. wsp. św. Jana Pawła II, papieża,

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w lutym 2021 roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po Mszy św.   o godz. 12.30  spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP. W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30  spotkanie z rodzicami i  młodzieżą z klas I szkół średnich .

6. W przyszłą niedzielę PZC kwestować bedzie na rzecz potrzebujących wsparcia w realizacji zakupów w zakresie medycznym. Planowana jest akcja Caritas pt.: Zapałka nie ogrzeje" ma być prowadzona w obrębie naszego cmentarza w Dygowie.

7. Jak co roku zostały wyłożone koperty z katami wypominkowymi. Proszę umieścić na nich miejscowość lub ulicę, abym mógł ułożyć tak plan nabożeństw wypominkowych, by każdy mógł wziąć w nich udział i włączyć się w modlitwę Kościoła w intencji tych którzy oczekują na dar zbawienia.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w październiku zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej