1.W liturgii tygodnia:

- niedziela - święto św. Rodziny. Zgodnie ze zwyczajem na Mszy św. o godz. 12.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich,

- Msze św. w poniedziałek (28.12.), wtorek i środę w kościele parafialnym będą sprawowane o godz. 08.30. Od soboty (02.01.21) przez cały styczeń o godz. 18.00 z uwagi na zmiany związane w tym roku  z "Kolędą". Proszę, aby intencjodawcy zwrócili uwagę na zmianę godzin Mszy św, kiedy będzie odprawiona ich intencja.

- poniedziałek - świętych Młodzianków, męczenników,

- czwartek -   Msza św. na zakończenie roku 2020 o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne,

-piątek -  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Nowy Rok. jest  to święto nakazane. Uczestniczymy w nim podobnie jak w niedzielę. Msza św. w Czerninie o godz. 09.30, w Świelubiu o godz. 11.--,a w Dygowie suma parafialna o godz.12.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- sobota - I Sobota miesiąca, wsp. św.  Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i D. K- ła.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w lutym 2021 roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę

4.Polecam prasę katolicką „G N”. W tym tygodniu jest numer podwójny i cena wynosi 10 zł.

5.Spotkania w tym tygodniu: w przyszłą niedzielę po sumie ze wspólnotą  Ż.R.

6.Plan Kolędy. Wyjątkowo w tym roku, to ks. proboszcz - duszpasterz, zaprasza swoich Parafian do świątyni. We wtorek (29.12.) na godzinę 18.00 do kościoła pomocniczego w Czerninie zapraszam Parafian z Czernina, Kol. Czernin i Stramniczki. W środę (30.12.) na godz. 18.00 zapraszam do kościoła pomocniczego w Świelubiu, Parafian z Dębogardu, Pustar i Świelubia. W sobotę (02.01.21) na godz. 18.00 do kościoła parafialnego w Dygowie zapraszam Parafian z Gąskowa, Kol. Gąskowo oraz Stojkowa i Kol. Stojkowo. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. sprawowaną w Waszej intencji, a po mszy spotkanie kolędowe. Proszę na Mszę św. zabrać ze sobą naczynie z wodą, która zostanie poświęcona w kościele, aby następnie  poświęcić dom lub mieszkanie, którego to dokona "Głowa rodziny". Jeśli ktoś z Parafian, chce, abym poświęcił jego dom lub mieszkanie lub jest inny powód to proszę po spotkaniu o kontakt w celu ustalenia terminu dodatkowej kolędy.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w styczniu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

Do wieczności odeszła  śp. Halina Cios z Dygowa. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00 w kaplicy cmentarnej w Dygowie. RiP.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej