Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.2021

1.W liturgii tygodnia:

- niedziela - 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim,

-  przez cały styczeń Msza   św. w dni powszednie będzie sprawowana o godz. 18.00 z uwagi na zmiany związane w tym roku  z "Kolędą". Proszę, aby intencjodawcy zwrócili uwagę na zmianę godziny Mszy św, kiedy będzie odprawiona ich intencja.

- środa - Uroczystość Objawienia Pańskiego. Trzech Króli. Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. W tym dniu, z tej racji, że jest to święto nakazane uczestniczymy we Mszy św. i powstrzymujemy sie od prac niekoniecznych. po każdej mszy błogosławieństwo kadzidła i kredy.

- czwartek -  o godz. 17.30 modlitwa  w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego, w tym dniu przypada I Czwartek miesiąca.

-piątek -  odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 09.00. Okazja do spowiedzi św. o godz. 17.30.

- niedziela - święto Chrztu Pańskiego. Zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w marcu i kwietniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie ze wspólnotą Ż. R.. W przyszłą niedzielę po sumie o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III S.P.

6.Plan Kolędy. Wyjątkowo w tym roku, to ks. proboszcz - duszpasterz, zaprasza swoich Parafian do świątyni. W poniedziałek (04.01.) na godzinę 18.00 do kościoła parafialnego zapraszam Parafian z ulic:  Barcińskiej, Diamentowej, Krótkiej oraz Bard i Miechęcina. We wtorek (05.01.) na godzinę 18.00 do kościoła parafialnego zapraszam Parafian z ulic Kolejowej, Wesołej, Świerkowej, Słonecznej, Bukowej, Zielonej, Brzozowej, Lipowej, Miodowej. W Czwartek  (07.01.) na godz. 18.00 zapraszam do kościoła parafialnego Parafian z ulic: Łukowej, Ogrodowej, Wiosennej, Głównej oraz Pyszki i Lisiej Góry. W piątek  (08.01.) na godz. 18.00 do kościoła parafialnego w Dygowie zapraszam Parafian z ulicy Kołobrzeskiej i tych, którzy nie mogli wziąć udziału w kolędzie wcześniej. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. sprawowaną w Waszej intencji, a po mszy spotkanie kolędowe. Proszę na Mszę św. zabrać ze sobą naczynie z wodą, która zostanie poświęcona w kościele, aby następnie  poświęcić dom lub mieszkanie, którego to dokona "Głowa rodziny". Jeśli ktoś z Parafian, chce, abym poświęcił jego dom lub mieszkanie lub jest inny powód to proszę po spotkaniu o kontakt w celu ustalenia terminu dodatkowej kolędy.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w styczniu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

Do wieczności odszedł  śp. Grzegorz Różycki  z Dygowa.  RiP.


Drukuj