Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.2021

1.W liturgii tygodnia:

- czwartek  -  modlitwa w intencji powołań do życia zakonnego i kapłaństwa o godz. 17.30.

- piątek -  uroczystość św. Józefa.  W tym dniu z racji obchodzonej uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych Nabożeństwo pasyjne: Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według tradycji ustalonych przez tutejsze wspólnoty.

- niedziela - w okresie Wielkiego Postu nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żale w kościele parafialnym są sprawowane o godz. 12.30, w kościołach filialnych przed Mszą św. .

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie   czerwca.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę w II niedzielę miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj  po sumie spotkanie z dziećmi i rodzicami z klas III S.P. W piątek o godz. 17.00 spotykają się ministranci i kandydaci. W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania z rodzicami dzieci z klas II SP.

6. PZC rozprowadza świece "Paschaliki"  na stół wielkanocny.

7. Na balaskach jest wyłożona skarbona do której można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego.

8. W najbliższą sobotę Biuro Parafialne będzie wyjątkowo czynne od godz.: 13.00 - 14.30.

 9. W przyszłą niedzielę oraz w Niedzielę Palmową, po sumie, Koło Gospodyń Wiejskich z Stojkowa  bedzie rozprowadzać palmy, dekoracje świąteczne oraz ciasto. Serdecznie w ich imieniu zapraszam na ten kiermasz.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w marcu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Helena Czapka z Bard, Sebastian Kulbicki z Czernina i Helena Dąbkowska z Dygowa. RiP.


Drukuj