Ogłoszenia duszpasterskie 04.04.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 04.04.2021 r.

1.W liturgii tygodnia:

niedziela - Niedziela Wielkanocy. Msza św. o godz. 9.30 w Czernienie, w Świelubiu o godz. 11.00 i w Dygowie o godz. 12.30. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

- poniedziałek - Oktawa Wielkanocy. II drugi dzień świąt Wielkanocy. Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. Dar ołtarza czyli "taca" zgodnie z rozporządzeniem Kurii jest przeznaczone na KUL i kształcenie w diecezji.

- czwartek  -  o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego,

- piątek - w tym dniu z uwagi na oktawę Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

niedziela - Niedziela Miłosierdzia Bożego, Druga Niedziela Wielkanocy. Jest to święto patronalne Caritas i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. O godz. 15.00 w kościele parafialnym Godzina Miłosierdzia przed wystawionym N.S. .

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie   września i października.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj  po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R. W przyszłą niedzielę z rodzicami dzieci z klas III SP.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

 Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Feliks Portka z Pustar i Jerzy Wojciechowski. RiP.


Drukuj