Ogłoszenia duszpasterskie 02.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 02.05.2021

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach  majowych ku czci N.M. Panny. Jak co roku wyrazem naszego uczestnictwa  i szczególnej modlitwy o zachowanie nas od pandemii i jej skutków, będą przynoszone przez Parafian kwiaty, które składamy przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe w dni powszednie są sprawowane o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych według ustalonej przez tamtejsze wspólnoty zwyczaju

- poniedziałek - uroczystość N.M.P. Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. W czasie nabożeństwa o godz. 12.30 odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Maryi, Matce Kościoła.

-wtorek - wsp. Św. Floriana, męczennika. Msza św. o godz. 18.00 w intencji O.S.P.

- czwartek  -  o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego, święto Apostołów Filipa i Jakuba,

- piątek - I Piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny duszpasterskie chorych. Spowiedź św. o godz. 16.30.

- sobota - uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie   września i października.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj  po sumie spotyka się wspólnota Ż. R. . We wtorek spotyka się Parafialny Zespół Caritas. W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.


 


Drukuj