Ogłoszenia duszpasterskie 23.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 23.05.2021

1.. Zapraszam do udziału w nabożeństwach  majowych ku czci N.M. Panny. Jak co roku wyrazem naszego uczestnictwa  i szczególnej modlitwy o zachowanie nas od pandemii i jej skutków, będą przynoszone przez Parafian kwiaty, które składamy przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe w dni powszednie są sprawowane o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych według ustalonej przez tamtejsze wspólnoty zwyczaju

niedziela - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pozostały jeszcze 2 tygodnie do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii Wielkanocnej. Dobiega końca okres wielkanocny. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku.

- poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła,

-środa - wsp. św. Filipa Neri, prezbitera,

- czwartek  -  o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego  i wiecznego Kapłana,

- sobota  - wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej,

niedziela - Uroczystość Najświętszej  Trójcy.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie   września i października.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: w piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

6. Dzisiaj, PZC  po Mszy św. rozprowadza ciasto do kawy po smacznym obiedzie. Uzyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na cele charytatywne prowadzone przez Caritas Parafialną.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

8. Zapowiedzi: Bartłomiej Bartosik, kaw. i Karolina Połczyńska, panna, zap. II Karol Kubacki, kaw. i Dorota Marianna Wasilewska, panna, zap. II.


Drukuj