1.  W liturgii tygodnia:

- poniedziałek  - wsp. św. Wincentego a Paulo,

- wtorek - wsp. świętego Wacława, męczennika,

- środa - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

- czwartek - Modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30. Wsp. świętego Hieronima,

- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30. Adorację przed N.S. poprowadzi Arcybractwo Straż Honorowej NSPJ. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe ku czci NMP. Przez cały październik w dni powszednie modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według ustalonej w nich tradycji. Serdecznie zapraszam. W tym dniu wspominamy św. Teresa od Dzieciątka Jezus.

- sobota - I Sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Wsp św. Aniołów Stróżów.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  lutym i marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5.Spotkania w tym tygodniu: w  piątek o 17.00 spotkanie dla ministrantów. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie w kościele z uczniami klas VIII S.P., którzy wyrazili wolę przygotowanie się poprzez katechezę parafialną do podjęcia decyzji o przyjęciu sakramentu inicjacji jakim jest  bierzmowanie.

6. Rodzice dzieci z klas II, szkoły podstawowej, którzy chcą przygotować swoje dzieci do życia sakramentem spowiedzi i komunii świętej, mogą się zgłaszać po mszy w zakrystii. Młodzież z klas I szkół średnich, która chce przystąpić do bierzmowania w przyszłym roku, może zgłaszać się w zakrystii.

7. Dzień Papieski będziemy obchodzić w tym roku w niedzielę 10 października.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w październiku  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

W minionym tygodniu zmarła śp.  Danuta Knop z Pustar. RiP.


 

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej