1. W liturgii tygodnia:

-  niedziela - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jeszcze tydzień pozostał do zrealizowania przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej. Kończymy w liturgii okres wielkanocny.

- poniedziałek - święto  NMP Matki Kościoła,

- środa -  wsp. św. Jadwigi Królowej,

- czwartek -  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

- sobota - św. Barnaby, Apostoła..

-niedziela - Uroczystość Świętej Trójcy.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje we wrześniu i październiku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję darczyńcom z za ofiarę w wysokości 600 zł. przeznaczoną na  powstanie witraży jako wotum dziękczynnego za uratowanie od pandemii. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj ze wspólnotą Ż. R., we wtorek po mszy spotyka się PZC. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie  z rodzicami dzieci z klas III SP.

6.  Bierzmowanie w naszej parafii bedzie miało miejsce 10 czerwca o godz. 18.00. Sakramentu udzieli ks. bp koadiutor  Zbigniew Zieliński. Proszę Was o modlitwę w intencji tych młodych katolików. którzy chcą żyć tym sakramentem. Spowiedź św. w czwartek dla kandydatów, świadków, rodziców, parafian o godz. 17.30. Zgodnie z wolą ks. bpa E. Dajczaka, taca z tej uroczystości jest przekazywana cele diecezjalne i odesłana do Kurii.

7. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 16 czerwca. Procesja eucharystyczna będzie poprowadzona po Mszy św. o godz. 12.30 do czterech ołtarzy. Zwracam się z prośbą do Parafian z ul. Ogrodowej o przygotowanie 1 ołtarza. Ołtarz II proszę, aby przygotowali Parafianie z Gąskowa, ołtarz III Parafianie z ul. Łukowej, ołtarz IV proszę, aby przygotowali rodzice dzieci klas III SP. Już dzisiaj zwracam sie w imieniu PZC o upieczenie ciasta, które będzie można nabyć jak co roku po procesji Bożego Ciała.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w czerwcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej