1. W liturgii tygodnia:

- dzisiaj kończymy Misje parafialne. Serdecznie dziękuję o. Tomasza Ewertowskiego OMI, dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło. Przede wszystkim za modlitwę. dziękuję  tym wszystkim, którzy wspierali misje przez swoje zaangażowanie, poświęcony czas, wsparcie materialne. Dziękuję p. Organiście, lektorom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, OSP.

- wtorek - wsp. świętych męczenników Andrzeja Kim, prezbitera,  i  towarzyszy męczeństwa,.

- środa - święto Mateusza, Apostoła, Ewangelisty,

- czwartek -  modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 18.30,

- piątek - wsp. św. o. Pio, prezbitera,

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  grudniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza . Dziękuję ofiarodawcom za ofiarę w wysokości 300 zł. z przeznaczeniem na powstanie witraży, które są naszym podziękowaniem P. Bogu za uratowanie z pandemii.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie PZC, w  piątek  o godz. 17.30 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę na sumie poświęcenie tornistrów dzieciom z klas I SP. Serdecznie zapraszam pierwszoklasistów wraz z rodzicami.

6. Serdecznie zapraszam w imieniu Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo do wzięcia udziału w projekcie:" Wystawa fotografii ślubnej Mieszkańców Gminy Dygowo od 1945 roku". Wystawa będzie miała miejsce w Domu Kultury, który powstaje przy ul. Kolejowej. Otwórzmy nasze albumy, szuflady i podzielmy się fotografiami ślubnymi naszych rodziców, dziadków i pradziadków oraz tymi, na których jesteśmy również my sami. Fotografię lub portret można przekazać sołtysowi lub skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo do Biura Parafialnego. Po wykonaniu reprodukcji materiałów, zdjęcia są zwracane właścicielom. Więcej informacji na stronie: Gminadygowo.pl

7. Rodzice dzieci z klas II SP, którzy chcą przygotować swoje dzieci do życia sakramentem spowiedzi i komunii św. mogą zgłaszać się po Mszy św. w zakrystii.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych we wrześniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności odszedł śp. Przemysław Bańkowski z Pustar. RiP.

 

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej