Ogłoszenia duszpasterskie 24.10.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 24.10.2022

1. W liturgii tygodnia:

- trwają  nabożeństwo różańcowe. W kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę przed sumą parafialną. W kościołach pomocniczych według ustalonej już tradycji, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych wiernych.

-  niedziela - dzisiaj przypada Niedziela Misyjna i rozpoczynamy Tydzień Misyjny,

- wtorek - święto poświęcenia kościoła katedralnego w Koszalinie,

- czwartek -  modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

- piątek - święto św. Szymona  i Judy Tadeusza,

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję  ofiarodawcom  za ofiarę w wysokości 200 zł. z przeznaczeniem na powstanie witraży. Zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na cele misyjne i odesłana zostaje do Kurii.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: w  piątek  o godz. 18.30 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W sobotę spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowanie o godz. 17.30 w kościele.

6. W dniu 1 listopada Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona na cmentarzu w Dygowie. Procesja na cmentarz według zwyczaju 01 listopada po Mszy św. o godz. 9.30 w Czerninie. 02 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 procesja wyruszy na cmentarz w Dygowie. Na tę procesje proszę zabrać ze sobą lampiony lub znicze.

7. Zostały przygotowane karty wypominkowe przy wyjściu z kościoła.

8. PZC i SKC od 29 października poprowadzą akcję pt; "Zapałka nie ogrzeje" pozyskane środki  z dystrybucji zapałek zostaną przeznaczone na zakup opału dla potrzebujących. Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w październiku  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.


 

 


Drukuj