Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022

1. W liturgii tygodnia:

- nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane  do 10 grudnia.

-niedziela - I Niedzielą Adwentu  rozpoczynamy nowy Rok Kościelny. Zgodnie z naszą tradycją rozpoczynamy ten czas rekolekcjami. W tym roku rekolekcje adwentowe trwają do wtorku 29 listopada. Prowadzi je ks. dr Radosław Rybarski z Lublina. Msza św. w Dygowie w czasie rekolekcji będzie o godz. 9.00 i godz. 18.30. W Świelubiu w poniedziałek Msza św. o godz. 17.00 poprzedzona sakramentem pokuty  i zakończenie rekolekcji, a w Czerninie we wtorek Msza św. o godz. 17.00 poprzedzona sakramentem pokuty i zakończenie rekolekcji. W Dygowie sakrament pokuty we worek od godz. 8.30 i wieczorem o godz. 18.00.

Roraty rozpoczynamy od  poniedziałku i trwają one przez cały tydzień. Wyjątkowo jutro i we wtorek o godz. 18.30, a od środy o godz. 18.00. Zapraszam Parafian młodszych i starszych do wzięcia udziału w przygotowaniu do przeżywania świąt Bożego Narodzenia.  Proszę o zabranie ze sobą lampionów.

- środa - święto św. Andrzeja Ap.,

- czwartek - I Czwartek miesiąca, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

-piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziony duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź św. pierwszopiątkowa o godz. 17.00.

- sobota - I Sobota miesiąca dedykowana N. Sercu NMP. Wsp. Św. Franciszka Ksawerego.

-niedziela - Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję ofiarodawcy za ofiarę w wysokości 1000 zł z przeznaczeniem na witraże.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu:   piątek  zbiórka dla ministrantów i kandydatów.  W piątek nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych o godz. 18.45.W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne dla wspólnoty Ż. R.

6. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Zwyczajem naszym, te poświęcone opłatki zaniesie do naszych domów p. Jan - organista. Dzisiaj odwiedzi rodziny katolickie zamieszkałe  w Czerninie od godz. 15.00, a następnie Kol. Czernin. W środę od godz. 16.00 Świelubie i następnie Dębogard. W czwartek od godz. 16.00 Pustary. W piątek od godz. 16.00 Bardy, a następnie Miechęcino, Pyszkę i Lisią Górę. W sobotę od godz. 14.00 Gąskowo i Kol. Gąskowo. W przyszłą niedzielę od godz. 1500 Stramniczkę, a następnie Stojkowo i Kol. Stojkowo.

7. Od dzisiejszej niedzieli PZC rozprowadza świece na stół wigilijny.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Rekolekcjonista ks. dr Radosław Rybarski z Lublina

 


Drukuj