Ogłoszenia duszpasterskie 01.01.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 01.01.2023

1. W liturgii tygodnia:

- niedziela - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, dzisiaj kończymy oktawę Bożego Narodzenia.

- poniedziałek - wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,

- wtorek - wsp. Najświętszego Imienia Jezus,

- czwartek -  I Czwartek miesiąca, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 8.00,

- piątek  - Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Z uwagi, że jest to uroczystość w tym dniu uczestniczymy we Mszy św. tak jak w niedzielę. Msze są odprawiane według porządku niedzielnego. Powstrzymujemy się od prac niekoniecznych. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W trakcie każdej Eucharystii, po komunii św. błogosławieństwo kredy i kadzidła i wody. Składane w tym dniu ofiary są przekazane do Kurii na cele misyjne.

-sobota -  I Sobota miesiąca.

- niedziela - Chrzest Pański. Koniec Okresu Narodzenia Pańskiego.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  marcu i kwietniu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. 

4.Polecam prasę katolicką „G N” . Od stycznia tego roku G.N. jest w cenie 10 zł.          

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R..

6. Zapraszam do wspólnego  rodzinnego kolędowania w dniu: 6 stycznia (Trzech Króli) 2023 o godz. 15.00.

7.Plan kolędy: poniedziałek (02.01.) Bardy. Początek kolędy od strony Świelubia, godz. 15.30. Wtorek (03.01. Miechęcino. Początek od strony Bard, godz. 15.30. Tutaj proszę o pojazd.  Środa (04.01.) Dębogard. Początek kolędy od strony Pustar, godz. 15.30. Czwartek (05.01.)  Stramniczka. Początek wizyty od godz. 16.00. Tutaj proszę o pojazd.  Sobota (07.01.)  Kol. Gąskowo od godz. 10.00 początek według ustalonej tradycji. Tutaj proszę o pojazd. Od godz. 14.00 Gąskowo blok nr 29 a, b, c. d.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w styczniu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj