1. W liturgii tygodnia:

- dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej. Dobiega czas zakończenia komunii wielkanocnej wielkanocnej.

-  nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ, są sprawowane we Mszy św. wieczornej po komunii,.

-poniedziałek - wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

- czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało. Msze św. są sprawowane o godz. 8.00 w Dygowie, w Czerninie o godz. 9.30, w Świelubiu o godz. 11.00 i w Dygowie suma o godz. 12.30, a po niej procesja.

- piątek - rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała. Wieczorem w trakcie Eucharystii procesja wokół kościoła.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  październiku i listopadzie.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca. Dziękuję za ofiarę w kwocie 700 zł. z przeznaczeniem na witraże w Czerninie.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30 próba sypania kwiatów przy kościele,  w piątek  zbiórka dla ministrantów o godz. 18.00.  W niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III.

6. Dziękuję za udział w nabożeństwach majowych, czy to w kościele parafialnym, kościołach pomocniczych i przy krzyżach w poszczególnych miejscowościach. Również dziękuję za dbałość o krzyże. Sprawa krzyża w Dygowie... .

7. Procesja eucharystyczna w naszej parafii będzie po sumie, o godz. 12.30, poprowadzona do czterech ołtarzy. Zwracam się z prośbą do Parafian z Czernina o przygotowanie I ołtarza. II ołtarz proszę, aby przygotowali Parafianie z Gąskowa, III ołtarz proszę aby przygotowali Parafianie z Bard i Miechęcina. IV ołtarz proszę, aby przygotowali rodzice dzieci z klas III , które w tym roku rozpoczną życie sakramentem spowiedzi i komunii świętej. Jak co roku po precesji przewidziana będzie możliwość nabycia ciasta, które będzie rozprowadzane przez PZC. Proszę o przygotowanie feretronów, baldachimu.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w czerwcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej