Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2023. List biskupa

List Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego Zbigniewa Zielińskiego zapraszający na uroczystości odpustowe w Skrzatuszu w 2023 roku

1.W liturgii tygodnia:

 - środa –  wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa.

- czwartek -  święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Modlitwa w intencji powołań w kościele parafialnym o godz. 17.30,

- piątek – wsp. NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej.

- sobota – Diecezjalny Dzień Młodzieży w Skrzatuszu.

- niedziela – uroczystości odpustowe w naszym sanktuarium w Skrzatuszu ku czci NMP Matki Bolesnej.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza, w II niedzielę miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu: we wtorek spotyka się o godz. 18.30 Parafialny Zespół Caritas. W piątek o godz. 18.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę, po sumie, spotkanie z rodzicami dzieci klas III SP.

6. W dniach: 6,7,8 pażdzernika w naszej parafii będzie miała miejsce peregrynacja M.B. Bolesnej w swojej piecie ze Skrzatusza. Polecam to wydarzenie serdecznej modlitwie, aby spotkanie z naszą Matką było jak najbardziej owocne i przyczyniło się do utrwalenia wiary w Jej Syna Jezusa Chrystusa.

7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie tornistrów dzieciom z klas I SP. Serdecznie zapraszam. Rodzice dzieci z klas II którzy chcą przygotować swoje dzieci  do życia sakramentem spowiedzi i komunii świętej, mogą zgłaszać się po mszy  w zakrystii.

8. W przyszłą sobotę o godz. 13.00 we Wrzosowie, Msza św. dziękczynna z okazji 75 – lecia powstania OSP.

9. W najbliższą sobotę Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych we wrześniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj