Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2023

1.W liturgii tygodnia:

-niedziela – dzisiaj przypada 23 Dzień Papieski. W trakcie Mszy św. o godz. 12.30 dzieci zaprezentują krótki montaż muzyczny. Młodzież kwestuje  na rzecz Fundacji, która wspomaga młodych ludzi na studiach. PZC rozprowadza  jak co roku „papieskie” kremówki.

- nabożeństwo różańcowe przez cały październik w dni powszednie sprawowane jest o godz.  

  17.30. W kościołach pomocniczych według ustalonej tradycji. Serdecznie zapraszam.

-poniedziałek – wsp. św. Jadwigi Śląskiej,

- wtorek – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, męczennika,

-środa – święto św. Łukasza Ewangelisty,

- czwartek - modlitwa w intencji powołań w kościele parafialnym o godz. 17.30,

- piątek – wsp. św. Jana Kantego,

- niedziela – w tym dniu przypada Niedziela Misyjna i rozpoczynamy Tydzień Misyjny,

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  lutym przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Od przyszłej niedzieli będzie można składać wypominki na nabożeństwo listopadowe poświęcone duszom oczyszczającym się w czyśćcu. Zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa, 50 % z dzisiejszej niedzieli ma być przesłane do Kurii w Koszalinie.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP, w piątek  zbiórka dla ministrantów i kandydatów.   W przyszłą niedzielę ponowne  spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

6. W tym tygodniu Biuro Parafialne jest nieczynne w środę.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w październiku  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj