Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2024

Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2024

1.W liturgii tygodnia:

- środa – Rozpoczynamy Środą Popielcową okres liturgiczny Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem w trakcie Mszy św. o 9.00 w Dygowie. W Świelubiu o godz. 16.00. W Czerninie o godz. 17.00 i w Dygowie o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Wielki Post ma charakter pokutny, wobec czego winniśmy się powstrzymywać od udziału w zabawach.  Zgodnie z rozporządzeniem ks. bp. Zbigniewa Zielińskiego, zbiórka do puszek po mszy na rzecz Ukrainy.

- czwartek –  modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30,

-piątek – w tym dniu nabożeństwo pasyjne: „Droga Krzyżowa” w kościele parafialnym o godz. 17.30. Dzieci przynoszą na to nabożeństwo krzyże. W kościołach pomocniczych według ustalonej tradycji.

-niedziela – przez cały czas W. Postu nabożeństwo; „ Gorzkie Żale” w kościele parafialnym jest sprawowane o godz. 12.30, a w kościołach pomocniczych przed Mszą św.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w maju i w czerwcu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza w II niedzielę miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                  

5. Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP.,  we wtorek  o godz. 18.30 spotyka się PZC, w czwartek spotkanie po mszy wieczornej dla katechetów i animatorów  katechezy parafialnej, w piątek   zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP po sumie parafialnej.

6. Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczną się 25.02. i potrwają do 28.02. Poprowadzi je o. Andrzej Korda OMI. Już teraz proszę o modlitwę w tej intencji.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w lutym zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności odeszli śp. Halina Rosińska z Gąskowa, Katarzyna Borowska z Dygowa, Henryk Baran z Stojkowa i Janina Starczyk z Stramniczki. RiP.


Drukuj