1.W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sienny, D.K., Patronki Europy,

- środa – wsp. św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. W kościele parafialnym w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.30. Jak każdego roku, znakiem naszej czci oddawanej NMP, będą przynoszone przez uczestników nabożeństwa kwiaty i składane przy ołtarzu M.B. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach w poszczególnych miejscowościach, „ majówki „ będą odprawiane w godzinach wyznaczonych przez dane wspólnoty. Już teraz dziękuję tym, którzy podjęli się zorganizowania i poprowadzeniach tych spotkań liturgicznych.

- czwartek –  I Czwartek miesiąca, o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań kapłańskich. Wsp. św.  Atanazego, bpa, D.K.,

- piątekuroczystość  NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msza św., suma, dla całej wspólnoty o godz. 12.30 w Dygowie, a po niej przejdziemy na Plac Wolności, aby uczestniczyć w uroczystym wciągnięciu flagi na maszt oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem pierwszych osadników. W tym dniu z racji na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Odwiedziny duszpasterskie chorych są przełożone na czerwiec.

- sobota wsp. św. Floriana. Gminne obchody OSP, będą obchodzone w niedzielę 5 maja o godz. 12.30.

-niedziela – o godz. 12.30 Msza św. w intencji OSP, uczenie relikwii św. Floriana, a następnie przemarsz do remizy przy ul. Głównej 14. Wciągnięcie flagi związkowej na maszt, a następnie rozpocznie się festyn.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje we wrześniu i październiku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Boczne skrzydła  tryptyku po renowacji wróciły na swoje miejsce. Koszt naprawy i położenia polichromii to: 5.000 zł.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                  

5. Spotkania w tym tygodniu: w piątek  nie ma  spotkania dla ministrantów po Mszy św. o godz. 18.00.  W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie ze wspólnotą  Ż R. Został założony przy naszej parafii chór OSP. Zapraszam chętnych do wzięcia w nim udziału. Spotkanie jutro o godz. 18.30 w kościele.

6. Odpust parafialny będzie miał miejsce: 12.05. 24 r. Suma odpustowa o godz. 12.30. Na tę uroczystości został zaproszony ponownie chór: „ Harmonia „ z Wejherowa. Po sumie odpustowej zapraszam w imieniu PRD, wszystkich Parafian na piknik w ogrodzie proboszczowskim. Czekać tam będzie szereg atrakcji dla dzieci, poczęstunek, loteria i inne atrakcje. Wspomniany chór zajmie się stroną muzyczną naszego spotkania.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w maju  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Marian Markiewicz z Dygowa, Wiesława Michalska z Czernina i Przemysław Myczka. Jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00 w kaplicy w Dygowie. RiP.

 

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej