1.W liturgii tygodnia:

-  niedziela –  dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Odpust w naszej parafii.  Suma odpustowa o godz. 12.30. Na tę uroczystości został zaproszony  chór: „ Harmonia „ z Wejherowa. Po sumie odpustowej zapraszam w imieniu PRD i swoim własnym, wszystkich Parafian i Gości na piknik w ogrodzie proboszczowskim. Czeka tam  szereg atrakcji dla dzieci, poczęstunek, loteria i inne wydarzenia. Wspomniany chór zajmie się stroną muzyczną naszego spotkania.

- trwają  nabożeństwa majowe ku czci NMP. W kościele parafialnym w dni powszednie są odprawiane o godz. 17.30. Jak każdego roku, znakiem naszej czci oddawanej NMP, przynoszone są przez uczestników nabożeństwa kwiaty i składane przy ołtarzu M.B. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach w poszczególnych miejscowościach, „ majówki „ także są odprawiane w godzinach wyznaczonych przez dane wspólnoty.

- poniedziałek – wsp. NMP z Fatimy,

- wtorek – święto św. Macieja Ap.,

- czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. Patrona Polski. Odpust parafialny w Gościnie. Suma odpustowa o godz. 18.00. W tym dniu w naszej parafii, Msza św. parafialna będzie odprawiona o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo majowe.

-sobota – wieczorna Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego

-niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o przykazaniu kościelnym, które przypomina o Komunii wielkanocnej.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje we wrześniu i październiku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza w niedzielę  II niedziela  miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                  

5. Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III. We wtorek po mszy spotyka się PZC, w środę po mszy wieczornej spotyka się PRD.  Spotkanie Kręgu  Biblijnego jest odwołany, w piątek    spotkanie dla ministrantów po Mszy św. o godz. 18.00.  W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z las II SP.

6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, która przypada 30 maja. a zatem proszę poszczególne wspólnoty już dzisiaj o przygotowanie ołtarzy polowych. I ołtarz proszę wspólnotę z Dębogardu.II ołtarz parafian z Gąskowa,III ołtarz, parafianie z Pustar. Ołtarz IV rodzice dzieci komunijnych.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w maju  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej