30 lat posługi kapłańskiej w Parafii Wrzosowo. Jubileusz ks. Kazimierza Koszykowskiego

30 lat posługi kapłańskiej w Parafii Wrzosowo. Jubileusz ks. Kazimierza Koszykowskiego

W dniu wczorajszym minęło 30 lat od czasu jak ks. Kazimierz Koszykowski  objął parafię we Wrzosowie. Dziś Parafianie na zakończenie  porannej Mszy św. podziękowali swojemu Proboszczowi za dotychczasową posługę. Życzenia złożył Wójt Gminy Dygowo, delegacje  sołectw parafii, mieszkańcy Wrzosowa oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Senior w

Piotrowicach. Jubileusz jest okazją do przybliżenia historii drogi ks. Kazimierza w kapłaństwie. Urodził się 10 października 1950 roku w miejscowości Kołaki Kościelne w powiecie zambrowskim na Podlasiu. Seminarium Duchowne  ukończył w1980 roku w Poznaniu, wcześniej dwa lata uczył się w seminarium w Łomży. Święcenia kapłańskie otrzymał 18 maja 1980 roku w Koszalinie. Jako młody kapłan pełnił obowiązki wikariusza kolejno w parafiach w Lęborku 2 lata, w Świdwinie 1 rok, w Kępicach 2 lata i Kaliszu Pom. 1 rok. W 1986 roku objął po raz pierwszy obowiązki proboszcza w parafii Suliszewo, skąd po roku trafił do Wrzosowa. Dokładnie 1 lipca 1987 roku ustępujący proboszcz Józef Słowik oraz ks. dziekan Czesław Berka RiP z Dekanatu Białogard przekazali protokolarnie probostwo ks. Kazimierzowi. Oficjalny dokument objęcia parafii sygnowany jest datą 30 lipca 1987 roku. Szacowny Jubilat podkreślił w rozmowie ze mną ,że Parafia jest dla niego jak rodzina i mimo dwóch wcześniejszych propozycji biskupa Werno i Dajczaka  dotyczących objęcia innych parafii , nie wyobraża sobie zmiany.Poniżej zdjęcie portretowe księdza Kazimierza z 1980 roku , dokument mianowania i ostatnia strona protokołu przejęcia inwentarza parafii.

Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.


Drukuj