W Kołobrzegu , w małym kościele przy  ulicy Katedralnej ,odbył się wieczór autorski księdza Piotra Zielińskiego i Roberta Dziemby, autorów książki "Wielka historia małego kościoła w Kołobrzegu. Miejsce spoczynku Maciej von Krockowa”. Autorzy opowiadali o genezie powstania książki i o poszczególnych etapach prac  badawczych z nią związanych. W czasie spotkania jak i oczywiście w samej książce wiele miejsca poświecono samemu Maciejowi von Krockow.

 Na zakończenie, w altanie na dziedzińcu zespołu klasztornego autorzy rozdawali i podpisywali książkę.

wielka-historia-malego-kosciola-maciej-von-krockow

wielka-historia-malego-kosciola-maciej-von-krockow

Zapis spotkania historycznego w małym kościele (link).

Poniżej materiał nagrany w czerwcu 2020 roku dotyczący historii małego kościoła nad Parsętą.