W pierwszym tygodniu kwietnia zawodnicy Kołobrzeskiego Towarzystwa Cyklistów w Kołobrzegu pod okiem trenera prowadzącego Igora Muravev i trenera wspomagającego Jakuba Braun szlifowali formę podczas zgrupowania górskiego w Przesiece koło Karpacza. Dwa mordercze  kolarskie treningi dziennie, wieczorny stretching  oraz morsowanie- regeneracja w pobliskim potoku górskim przyniosły zamierzony efekt.

07 kwietnia kolarze po raz pierwszy wzięli udział w otwierającym sezon szosowy , bardzo prestiżowym, XXXII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim " Ślężański Mnich" w Sobótce. Podczas tego wyścigu można spotkać największe sławy polskiego kolarstwa oraz najbardziej doświadczonych trenerów. Zaszczytem jest tam wystartować i ukończyć ten bardzo trudny i jeden z najmocniej obstawionych wyścigów .

 Mówią ,że:  „Kto wygrywa w Sobótce - wygrywa cały sezon" i oby się sprawdziło ponieważ od pierwszego miejsca swój sezon startowy rozpoczęła Kornelia Braun która w tym roku weszła w kategorię młodziczki i mimo ,że jest młodszym rocznikiem pokazała ,że nie obijała się zimą.

Wszyscy pozostali zawodnicy KTC Kołobrzeg  ukończyli wyścig.  Bardzo dobrze pojechał Oliwier Wrześniewski - młodzik - który na 121 zawodników zajął 34 miejsce.

Trenerzy są dumni z każdego , bo każdy walczył na miarę swoich możliwości a dla niektórych były to pierwsze w życiu zawody tej rangi.

80 msc. Kacper Wójcicki

96 msc. Oskar Cejmerowski

W młodziczkach :

55 msc. Nicola Pszczoła

59 msc. Hania Boczkowska

63 msc. Pola Maciążek ,która miała awarię sprzętu, ale obiecała:  „ ja im jeszcze pokażę"

No i muszę się pochwalić naszym juniorem młodszym- Damianem Kołkowskim , który na 160 zawodników uplasował się na 66 miejscu. Damian trenuje w naszym klubie zaledwie rok a wcześniej uprawiał tylko i wyłącznie grę na komputerze.

Mimo iż wyścig odbywał się 500 kilometrów od Kołobrzegu, licznie stawili się rodzice naszych zawodników , aby dopingować i zagrzewać do walki za co bardzo dziękuję - doping zawsze pomaga i dodaje sił .

 Zapraszamy wszystkie dzieci które ukończyły 6 lat i lubią jeździć na dwóch kółkach . Pierwsze trzy treningi są zupełnie za darmo, można przyjść , spróbować a zawodnicy, którzy zdecydują się z nami zostać na dłużej otrzymują od klubu kask , strój kolarski letni oraz rower szosowy (maluszki jeżdżą na rowerkach MTB).

Szczegółowych informacji udzieli Agnieszka Braun - przewodnicząca Szkółki Kolarskiej KTC Ziemia Kołobrzeska , telefon 509 954 219.

Relacja i foto: Agnieszka Braun