Sztandar byłego koła kombatantów w Dygowie ma godne miejsce

Sztandar byłego koła kombatantów w Dygowie ma godne miejsce

Sztandar nie istniejącego już koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Dygowie trafił znalazł godne miejsce w gablocie znajdującej się  w siedzibie Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo. Pamiątka organizacji w skład której wchodzili kombatanci II Wojny Światowej - Osadnicy Ziemi Dygowskiej ,wcześniej przechowywana była w archiwum Szkoły Podstawowej w Dygowie. 31 sierpnia przekazana została stowarzyszeniu.

3 maja 2022 roku Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo wystawiało sztandar w poczcie harcerzy z Dygowa podczas uroczystości rocznicowej przy głazie z tablicą pamiątkową przy ulicy Kołobrzeskiej w Dygowie (zobacz tutaj).

sztandar-kola-zkrpibwp-w-dygowie-

 


Drukuj