Wieniec dożynkowy z Czernina na miarę długoletniej tradycji

Kolejną świetlicą gminy Dygowo zamienioną tymczasowo na pracownię rękodzieła na dożynki jest świetlica w Czernienie. Tam w tym roku właśnie miejscowe sołectwo kultywuje długoletnią tradycję wicia wieńców dożynkowych. W czasie mojej wizyty bukiety zbóż powstające w wprawnych rękach pań pewnie i szybko mocowane były do szkieletu wieńca. Towarzyszące  dzieci także ochoczo przycinały i układały zboża. Co ważne jeden przedstawiciel męskiej części sołectwa dzielnie wspomagał tworzenie dzieła. W stosunku do ubiegłorocznej konstrukcji wykonano kilka udoskonaleń i oczywiście wprowadzono nową wizję artystyczną. Zanim wieniec zachwyci ostateczną formą pozostało jeszcze trochę pracy przy najbardziej precyzyjnych elementach zdobniczych, które będą mocowane w przeddzień dożynek.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.

Drukuj