Z Dębogardu do Spały na Dożynki Prezydenckie 2018

Z Dębogardu do Spały na Dożynki Prezydenckie 2018

Po raz trzeci z rzędu ,sołectwo z gminy Dygowo reprezentować będzie Województwo Zachodniopomorskie na Dożynkach Prezydenckich w Spale. W tym roku tego zaszczytu dostąpiło sołectwo Dębogard, którego wieniec dożynkowy zyskał uznanie jury nie tylko w Dygowie ale i w konkursie wojewódzkim w Barzkowicach. W dniu dzisiejszym w

Dębogardzie wójt Grzegorz Starczyk pożegnał czternastoosobową ekipę udającą się do Spały. Tu warto zaznaczyć ,że wszyscy to członkowie zespołu ludowego Dąbrówka. Wójt podkreślił ,że udział w Dożynkach Prezydenckich to wielki zaszczyt dla gminy , ale przede wszystkim dla sołectwa Dębogard, które niestrudzenie uczestniczy życiu kulturalnym społeczności gminnej od lat. Ten wyjazd to zwieńczenie tej aktywności i piękna nagroda.  Dożynki w Spale odbędą się w dniach 15-16 września. W sobotę na terenie Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich , wieniec z Dębogardu weźmie udział w Konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy o Nagrodę Prezydenta. Życzymy powodzenia!

Autor zdjęć Marek Kawęcki


Drukuj