Akcja „Mieszkańcy dla Pawła”. Wielkie serce i hojność na stadionie w Dygowie

Akcja „Mieszkańcy dla Pawła”. Wielkie serce i hojność na stadionie w Dygowie

Na stadionie w Dygowie w niedzielę o godzinie 14.00 rozpoczęło się wydarzenie sportowo-charytatywne – „Mieszkańcy dla Pawła”. Paweł Kownacki od dzieciństwa zmaga się poważna chorobą. 3 sierpnia przeszedł operację i teraz potrzebne są środki na kosztowną rehabilitację. Pomoc zaoferowali Mieszkańcy Dygowa , którzy przygotowali bogaty program imprezy, którego

głównym punktem był mecz charytatywny Mieszkańcy kontra Mieszkańcy. Zawodnicy wystąpili w koszulkach białych i czerwonych  przygotowanych specjalnie na to wydarzenie. Wielopokoleniowym drużynom kibicowali licznie zgromadzeni na trybunie mieszkańcy Dygowa , goście oraz osobiście Paweł z rodzicami.  Komentatorem  spotkania był Tomasz Kwiatkowski –licencjonowany spiker PZPN. W przewie meczu odbyła się pierwsza aukcja gadżetów sportowych podarowanych przez WKS Rasel Dygowo i innych darczyńców. Licytację prowadził dziennikarz sportowy Gazety Kołobrzeskiej – Sławomir Jasicki.  Równolegle z  tym co działo się na boisku i trybunach pracowały stoiska na których oferowano przekąski z grilla ,chleb ze smalcem, ciasta, napoje i watę cukrową oraz rękodzieło. Po zakończeniu meczu mieszkańców kontynuowano aukcję między innymi piłek ,które premiowane były udziałem w konkursie rzutów karnych , gdzie nagrodą był miejski stylowy rower. O godzinie 16.00 rozpoczął się mecz IV ligi Rasel Dygowo – Intermarche Rega Trzebiatów. W przerwie meczu licytowano wyjątkowo atrakcyjną rzecz –koszulkę Roberta Lewandowskiego, która osiągnęła rekordową wartość całej aukcji. Tu wart dodać ,że osoba , która wylicytowała koszulkę przekazała ją Pawłowi.  Zawodnicy z Regi również wspomogli akcję  ,a po meczu przywitali się z Pawłem i stanęli do wspólnej fotografii.  Akcja charytatywna „Mieszkańcy dla Pawła” , dzięki hojności uczestników wydarzenia przyniosła super efekt. Łącznie zebrano 8.323,37 złotych!
Organizatorzy serdecznie podziękowania składają:
- drużynie INTERMARCHE REGA TRZEBIATÓW
- drużynie RASEL Dygowo
- właścicielce WILLA KARINA GRZYBOWO
- firmie ODLODOWO,
- prowadzącemu aukcję – Sławomirowi Jasickiemu
- spikerowi – Tomaszowi Kwiatkowskiemu
- opiekunce "ŚWIETLICY POD KASZTANAMI w Pustarach
- Sołectwu Dygowo
- Sołectwu Czernin
- Strażakom OSP Dygowo
- właścicielce sklepu NA ZIELONEJ
- wszystkim osobom indywidualnym
- wszystkim uczestnikom meczu charytatywnego
- wszystkim obecnym na stadionie.

Wasza pomoc zawsze jest najcenniejsza. MIESZKAŃCY DLA PAWŁA zdali świetnie egzamin z człowieczeństwa.

Autor zdjęć Marek Kawęcki


Drukuj