Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze jest biel i czerwień.

Tymi słowami rozpoczyna się wiersz ( „Barwy ojczyste” , autor Czesław Janczarski), którego uczą się dzieci z edukacji wczesnoszkolnej i mówi on ,o najważniejszych symbolach każdego Polaka o fladze. Taka "żywa "flaga zakwitła nam przed szkołą w Dygowie i połączyła dwa bardzo ważne święta państwowe. Pierwsze z nich to 100 Lecie Odzyskania Niepodległości -i właśnie z tej okazji dzieci z klas 0-3 SP Dygowo, jesienią posadziły 100 cebulek tulipanów białych i czerwonych. Drugie święto to: Dzień Flagi Narodowej i teraz, gdy kwitną tulipany przypominają nam o tym dniu. Dzieci są bardzo dumne ze swego dzieła. Flaga cieszy oczy i uczy patriotyzmu i historii.

Sponsorem cebulek tulipanów było Sołectwo Dygowo z sołtysem na czele, który osobiście zadbał o ziemię pod te nasadzenia. Udział w tej akcji, to tylko jeden z wielu przykładów działalności naszego sołectwa. Wszyscy są już przyzwyczajeni, że powitanie Nowego Roku odbywa się na balu organizowanym przez sołectwo. Dzień Kobiet to święto, kiedy męska część rady sołeckiej ma pełne ręce roboty a raczej kwiatów do wręczania dla mieszkanek naszej miejscowości. Konkurs na "Najładniejszą Palmę Wielkanocną", też jest sposobem na to ,aby zaprezentować palmę sołecką jako wynik wspólnej pracy. Te wymienione formy pracy to tylko część działalności jaką prowadzi sołectwo. To początek roku , a za nami już kilka fajnych akcji. Przed nami też jeszcze wiele do zrobienia ,dlatego ZAPRASZAMY wszystkich chętnych do współpracy.

Sołtys Wojciech Galek i Rada Sołecka Dygowo