Sztuka słomkarska po raz pierwszy w wieńcu dożynkowym z Dygowa

Sztuka słomkarska po raz pierwszy w wieńcu dożynkowym z Dygowa

Dożynki w Gminie Dygowo odbędą się w sobotę 7 września. Jedenaście sołectw z gminy weźmie udział w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy. Jak co roku podglądam żmudne i kunsztowne rękodzieło w sołectwach  , które przygotowują symbole wieńczące żniwa. Tradycyjnie jako pierwsze odwiedziłem sołectwo Dygowo. Tu wieniec jest praktycznie gotowy. Trwa dopracowywanie szczegółów. Nowością w wieńcu będą pracochłonne elementy sztuki  słomkarskiej , której Panie  uczyły się na warsztatach specjalistycznych.

Na zdjęciach widzimy fragmenty tegorocznych zdobień wieńca dożynkowego oraz Panią Barbarę Grygonis- autorkę wielu pomysłów wykorzystanych przy tworzeniu wieńców dożynkowych.


Drukuj