Zebranie wiejskie w Gąskowie. Marzena Bociańska wybrana sołtyską na drugą kadencję

W świetlicy w Gąskowie odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców. To ostatnie-siedemnaste z cyklu spotkań mieszkańców z Wójtem  Gminy Dygowo w 2019 roku. W związku z zakończoną czteroletnią kadencją sołtysa przeprowadzono wybory. Mieszkańcy Gąskowa zgłosili jedną kandydatkę – pełniącą dotychczas te funkcję, Marzenę Bociańską, która  44 głosami na 46 głosujących została wybrana na kolejną kadencję. W skład rady sołeckiej weszli: Beata Sobczak, Marzena Siciak i Anna Minkiewicz. Podobnie jak na zebraniach w innych sołectwach, wójt informował mieszkańców o sytuacji finansowej gminy, konieczności podniesienia opłat za odbiór odpadów, a także o zmianie przepisów odnośnie możliwości budowy na terenach będących w oddziaływaniu elektrowni wiatrowych.