W Miechęcinie wiją wieniec okazały i energetyczny

W Miechęcinie wiją wieniec okazały i energetyczny

W Miechęcinie młode pokolenie pań z sołectwa wije swój drugi w historii wieniec dożynkowy. W sielskiej scenerii stodoły- doskonale wpisującej się w te prace – przygotowują tym razem bardziej okazały wieniec niż przed rokiem. Jak same mówią , ubiegłoroczny udział  jako sołectwo w dożynkach i wystawienie własnego wieńca zainspirowało je do

kontynuowania tej tradycji. Trzeba przyznać ,że energią towarzyszącą pracy mogłyby obdzielić jeszcze kilka miejscowości w gminie. W czasie mojej wizyty mówią - to i jest „spokojnie”- bo zazwyczaj paniom towarzyszy najmłodsze pokolenie. Dzieci mają świetna zabawę biegając po zbożu i podejmują pierwsze próby pomocy przy pracy. To wróży ,że tradycja wicia wieńca w Miechęcinie będzie podtrzymywana.

Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.


Drukuj