Zebranie sołeckie w Piotrowicach

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie mieszkańców sołectwa Piotrowice z Wójtem Gminy Dygowo. Do świetlicy wiejskiej  przyszło 19 osób. Ze strony Gminy Dygowo obecni byli: wójt Grzegorz Starczyk, przewodniczący rady gminy Artur Wasiewski, radni Józef Janiak i Robert Jaruzel oraz  Małgorzata Lejkowska – protokolantka. Na początku zebrania obecni

byli także policjanci z posterunku w Dygowie. Omówili zadania jednostki ,  poinformowali o formach kontaktu z dzielnicowymi oraz apelowali o stosowanie elementów odblaskowych na drogach publicznych po zmierzchu. Przypomnieli ,że jest to ważne  dla własnego bezpieczeństwa  i stanowi obowiązek prawny.  Następnie wójt omówił sytuację  finansową gminy w oparciu o przeprowadzony przez firmę zewnętrzną audyt, poinformował o puli środków  w kwocie 1300 złotych przeznaczonych na imprezy sołectwa, przedstawił także  funkcjonowanie szkół i przedszkoli w obliczu reformy oświatowej oraz informacje o nowelizacji ustawy o ochronie przyrody w zakresie wycinki drzew  i możliwości pozbycia się azbestu z posesji. Tematem numer jeden przedstawionym przez mieszkańców to zły stan dróg Wrzosowo- Piotrowice i Piotrowice – Bardy oraz niewystarczające działanie związane z naprawą powstałych zniszczeń w nawierzchni drogi. Podobnie jak we Wrzosowie i Kłopotowie wójt poinformował ,że poczynione są kroki aby ułożyć dywanik asfaltowy na odcinku Wrzosowo- most na Parsęcie. Mieszkańcy sygnalizowali także problem  przejeżdżających przez miejscowość ciężkich pojazdów z drewnem z pobliskich wycinek lasu. Miłośnicy wędkowania na miejscowym stawie wrazili życzenie usytuowania kilku ławek wzdłuż brzegu.

Autor zdjęć Marek Kawęcki.