Gminny Turniej Piłki Nożnej we Wrzosowie

Do wczorajszego turnieju piłkarskiego we Wrzosowie  zgłosiło się 6 drużyn (Orzeł Dygowo, Wrzos Wrzosowo, Skoczów, FC Weterani, Czernin, Ekypa Dygowo) reprezentujących sołectwa naszej gminy. Turniej został rozegrany systemem pucharowym, a o końcowym wyniku decydowała liczba zdobytych punktów. W klasyfikacji końcowej liderem został zespół z Wrzosowa. Gratulacje kieruję do wszystkich drużyn przystępujących do dzisiejszych zmagań.Rola sportu jaką niesie antagonizm piłki nożnej pokazuje, że brak aspektów kulturalnych jest mankamentem tej dyscypliny w okręgach naszej „małej ojczyzny” jak i „prymitywnych osób” (Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami).Wyrazy podziękowania za udział w dzisiejszym turnieju składam do Michała Lampy (zawodnika Lechii Gdańsk, który znalazł czas na promowanie idei sportu w naszej gminie).
 
Tekst i zdjęcia Dariusz Wojciechowski

Drukuj