24 na 14 metrów (336 m2). Na jej poziomie są zaplanowane zaplecza higieniczno-sanitarne dla dziewcząt i chłopców, pokój instruktora, magazyn sprzętu sportowego oraz obszerny hol. Na dachu, który ma pełnić rolę ogromnego tarasu zaplanowano części rekreacyjne, wypoczynkowe i edukacyjne. Przyszły obiekt będzie połączony z istniejącym budynkiem szkolnym. Aktualnie , na zlecenie Gminy Dygowo trwają prace projektowe, które potrwają do końca bieżącego roku kalendarzowego.  Dyrektorka szkoły w Czernienie –Jadwiga Puton nie kryje ogromnego zadowolenia z decyzji Gminy o przystąpieniu do realizacji projektu sali gimnastycznej. Jak twierdzi , od chwili kiedy objęła funkcję dyrektora w 2007 roku , wielokrotnie wnioskowała o budowę tego obiektu. Teraz liczy na to, że jeszcze przed zakończeniem kadencji dyrektora szkoły , która upływa w 2020 roku, ruszy budowa sali gimnastycznej. To niestety trudno w tej chwili przewidzieć. Gmina zakłada ,że budowa będzie możliwa wówczas ,kiedy będzie pozyskane właściwe dofinansowanie. W budżecie na 2019 rok środków  przeznaczonych na ten cel nie ma.
Poniżej zdjęcia koncepcji pracowni AMANDES Architektura

Autor zdjęć Marek Kawęcki