W Szkole Podstawowej w Czerninie odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Sztab ,  z nauczycielem wychowania fizycznego – Łukaszem Jagłą na czele, zagrał  już po raz dziewiąty i można powiedzieć, ze jest reprezentacją całej gminy Dygowo w tym dziele.

Głównym punktem finału była tradycyjnie aukcja przedmiotów podarowanych przez sponsorów. Prowadzący licytację , dyrektorka szkoły w Czerninie  Jadwiga Puton i wójt Grzegorz Starczyk , jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Skutecznie zachęcali do podbijania stawki tak ,że aukcja zakończyła się rekordowo. Zebrano 16 147, 30 złotych i 52 euro!

Duży udział w tym rekordzie ma sołectwo z Dygowo, które przekazało kwotę 4000 złotych zebraną w czasie balu sylwestrowego. Również Stowarzyszenie „Senior” z Piotrowic dorzuciło do puszki aukcyjnej ponad pięćset złotych , które uzyskało z tegorocznej sprzedaży dekoracji świątecznych na jarmarku bożonarodzeniowym w Dygowie.

Jest już rekord z akcji , ale liczenie łącznej kwoty  zebranej w Czerninie trwa. W oczekiwaniu na podanie przez bank informacji zapraszam do obejrzenia materiału wideo z wczorajszego wydarzenia.