Dziś świetlica wiejska w Czerninie oraz plac przed budynkiem tętniły życiem, zgromadzonym z entuzjazmem ludzi, gotowych wesprzeć rodzinę dotkniętą nieszczęściem po pożarze w sąsiedniej

miejscowości. Wspaniała mobilizacja społeczności sprawiła, że do akcji charytatywnej włączyli się zarówno nauczyciele miejscowej szkoły, artyści ,jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich, jak i mieszkańcy przyległych miejscowości.

Wnętrze budynku świeciło różnorodnością kolorów i aromatów, bowiem kilkanaście stoisk cieszyło się obecnością rozmaitych ciast i przekąsek. Dodatkowo, dla najmłodszych uczestników przygotowano atrakcje w postaci loterii fantowej oraz innych rozrywek. Zabytkowe auta ustawione na placu dodawały uroku całej inicjatywie.

Serca hojnych darczyńców przyczyniły się do zebrania funduszy, które zostaną przeznaczone na pomoc poszkodowanej rodzinie. To wydarzenie nie tylko jednoczyło społeczność, ale również świadczy o solidarności i gotowości do pomocy w obliczu trudności.