Nowo budowany obiekt sportowo-widowiskowy w Czerninie jest połączony ze budynkiem szkoły podstawowej za pomocą łącznika. Styl architektoniczny budowli harmonijnie wpisuje się w krajobraz miejscowości. Wchodząc do wnętrza obiektu, pierwsze wrażenie, jakie odnosi się, to przestronność, która zaskakuje odwiedzających. Obecnie prace budowlane wkraczają w etap wykończeniowy. Według wykonawcy, rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie możliwe już w nowej sali.

Budowę zwiedzali wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk, oraz dyrektor szkoły, Jadwiga Puton, w towarzystwie kierownika budowy. Mieli oni również okazję obejrzeć postępy prac przy inwestycjach wokół szkoły. Nowe miejsca parkingowe, chodniki oraz zagospodarowanie terenu są już na finiszu. Dodatkowo, wyremontowano obelisk z krzyżem, który stanowi centralny punkt terenu objętego inwestycją.