• Goście z gminy partnerskiej Crivitz w Dygowie

  Gminę Dygowo odwiedzili przedstawiciele gminy  partnerskiej z Crivitz w Niemczech.  Oficjalne przywitanie gości miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie. Podczas wizyty odbyły się spotkania seniorów ,dyrektorów szkół we Wrzosowie , rozegrano turniej piłki siatkowej oraz  zwiedzano gminę i Kołobrzeg.

  Umowa o partnerstwie podpisana została 12 maja minęły 2000 roku w miejscowości Retgendorf.

 • Przedstawiciele gminy Dygowo z wizytą w Niemczech

  Od 8 do 10 listopada przedstawiciele gminy Dygowo, zajmujący się rękodziełem mieli okazję uczestniczyć w festynie artystycznym w Lezzen , na terenie niemieckiej gminy partnerskiej Crivitz.

  Festyn odbywał się w hali sportowej i zgromadził ok. 50 rękodzielników i artystów. Z Polski oprócz Dygowa była również reprezentacja z drugiej partnerskiej gminy  z Goliny.

  Przemiła atmosfera i już nieco świąteczny klimat festynu sprawiły, że wszystkim bardzo się podobało.

  Oprócz udziału w festynie mieliśmy również okazję podziwiać imponujące zbiory pasjonatów historii ziemi, mieszkających na terenie gminy Crivitz,  którzy prowadzą w prywatnym domu muzeum geologiczne.

   Byliśmy również gośćmi rolnego gospodarstwa edukacyjnego, do którego przyjeżdżają dzieci, aby „skosztować”  pracy w gospodarstwie, np. popracować  w warzywniaku, czy przy obsłudze kóz i owiec,  a potem np.  odpocząć przy ognisku. Na koniec nieodłączny element pobytu w gminie partnerskiej – zwiedzanie starówki i zamku w Szwerinie.

  Na festyn zaproszeni byli również przedstawiciele samorządu w osobach Wójta Gminy Dygowo Grzegorza Starczyka i Sekretarza Gminy Dygowo Doroty Gruchały. Rozmowy między samorządowcami dotyczyły organizacji zadań samorządowych w gminach po obu stronach granicy , a także form współpracy partnerskiej na kolejne lata.

  Informacja i fotografie Gmina Dygowo

 • Sportowa Wizyta Partnerskiej Gminy Crivitz w Dygowie

  W dniach 27-30 czerwca 2024 roku gmina Dygowo miała przyjemność gościć delegację partnerskiej gminy Crivitz z Niemiec. Wizyta ta była owocem długoletniej współpracy obu gmin, której początki sięgają 12 maja 2000 roku, kiedy to podpisano porozumienie o partnerstwie.

  Podczas wizyty, zawodnicy klubu sportowego SV Sukow z Crivitz uczestniczyli w obozie sportowym, który zakończył się towarzyskim meczem piłkarskim z reprezentacją Gminy Dygowo. Reprezentacja gminy, pod przewodnictwem wójta Grzegorza Starczyka, składała się z zawodników klubów GKP Wrzos Wrzosowo oraz Perła URB Dygowo. Mecz był doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności piłkarskich oraz doświadczenia międzynarodowej rywalizacji. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 4:4, co podkreśliło wyrównany poziom obu drużyn.

  Wizyta delegacji z Crivitz była pierwszą po kilkuletniej przerwie i stanowiła doskonałą okazję do odnowienia i zacieśnienia partnerskich więzi. Na zakończenie spotkania, wszyscy uczestnicy wyrazili chęć kontynuowania współpracy i utrzymywania kontaktów w kolejnych latach.

 • Wizyta w gminie partnerskiej Crivitz

  W miniony weekend  Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk  oraz lokalni rękodzielnicy odwiedzili partnerską gminę Crivitz w Niemczech. Głównym celem wizyty było omówienie przyszłej współpracy gmin partnerskich po okresie pandemii oraz  udział w corocznych  targach artystycznych. W targach  brała udział także druga gmina  partnerska  z Polski -Golina. Wizyta była również  doskonałą okazją do rozmów na temat wznowienia wymiany młodzieży. Gminę reprezentowała Dyrektor Szkoły Podstawowej z Wrzosowa –Ewa Baran. Poza udziałem w targach przedstawiciele gminy Dygowo zwiedzali farmę dziecięcą  w Zietlitz, lokalny browar oraz zamek Raben Steinfeld.