• Chór Harmonia wystąpił w Dygowie i Świelubiu

  Niedzielę Chrztu Pańskiego w Dygowie i Świelubiu swoją obecnością uświetnił Chór Męski Harmonia z Wejherowa. Zespół o ponad stuletniej tradycji powstał i działa w Wejherowie. Na przestrzeni wieku chór wielokrotnie zdobywał czołowe miejsca na festiwalach i przeglądach muzycznych.

 • CLEO wystąpi w Pomerania Fun Park

  W parku rozrywki Pomerania 1 sierpnia (niedziela) wystąpi piosenkarka  Joanna Klepko „CLEO”. Sukcesy gwiazdy zapoczątkowała  współpraca z muzykiem, producentem i inżynierem dźwięku Donatanem. Nominowani do występu na 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 roku z piosenką "My Słowianie" dostali się do rundy finałowej. Utwór stał się przebojem i  był jednym z najchętniej odtwarzanych przez stacje radiowe w Polsce.

  Szczegóły i cennik na stronie: parkpomerania.pl

 • Cleo wystąpiła w Pomeranii

  W niedzielę 17 lipca już po raz drugi w parku rozrywki „Pomerania” wystąpiła piosenkarka  Joanna Klepko „CLEO”.cleo-w-pomeranii-

  cleo-w-pomeranii-

  cleo-w-pomeranii-

   

 • Koncert chórów we Wrzosowie

  W świetlicy we Wrzosowie wystąpiły chóry kołobrzeskie - chór "Jedność" działający przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz  chór "Canores Colabregae" działający przy Regionalnym Centrum Kultury.  Repertuar chórów stanowiły kolędy. Na koncercie obecny był wójt Grzegorz Starczyk i ks. Grzegorz Jagodziński.

   

 • Koncert Cleo w Pomeranii

  W niedzielę w parku rozrywki Pomerania wystąpiła piosenkarka  Joanna Klepko „Cleo”. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem. Cleo wykonała swoje największe przeboje. Mimo przelotnych opadów deszczu publiczność bawiła się doskonale i wspólnie z wokalistką śpiewała teksty jej superhitów.

 • Koncert Krystyny Giżowskiej w Dygowie

  W ośrodku kultury w Dygowie wystąpiła piosenkarka Krystyna Giżowska. W zaprezentowanym repertuarze znalazły się takie przeboje lat osiemdziesiątych jak „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” , „Nie było ciebie tyle lat” oraz „W drodze do Fontaibleau”.

 • Koncert w Dygowie z okazji Dnia Matki

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie odbył się kameralny koncert z okazji Dnia Matki. Wydarzenie uświetniła Daria Adamczewska, utalentowana wokalistka i uczestniczka popularnych programów telewizyjnych takich jak "The Voice of Poland" oraz "Szansa na Sukces". Artystka zaśpiewała przeboje lat 70. i 80., wprowadzając publiczność w nostalgiczną atmosferę tamtych lat. Towarzyszył jej na gitarze Adam Herbowski, ceniony muzyk i gitarzysta, który swoim akompaniamentem dodał wykonaniom dodatkowej ekspresji.

  Przed rozpoczęciem koncertu gości przywitali dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Katarzyna Iwanejko, oraz przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński. Oboje wyrazili swoje uznanie obecnym matkom, składając serdeczne życzenia. Koncert był nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także do spędzenia czasu w miłej atmosferze i zanurzenia się w muzycznych wspomnieniach.

 • Koncert Zaduszkowy „Tribute to Wodecki" w Dygowie

  W ośrodku kultury w Dygowie odbył się koncert , którego tematem przewodnim były przeboje muzyczne Zbigniewa Wodeckiego. Ponadczasowy repertuar artysty zaprezentował Mateusz Wiśniewski - wokalista, instrumentalista, absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej , przy akompaniamencie gitarzysty Adama  Herbowskiego.

 • Niedziela w Pomeranii

  31 lipca w parku rozrywki Pomerania wystąpiła Roksana Węgiel- Roxie. Przed koncertem druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie prezentowali wyposażenie wozów strażackich oraz sprzęt gaśniczy. W sąsiedztwie strażaków ,dzieci z wyjątkowym upodobaniem korzystały z „Piana party” zorganizowanego przez animatorów Pomeranii.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 19.01.2020 (wideo ,koncert kolęd)

  1. W kalendarzu liturgicznym:

  - wtorek - wsp św. Agnieszki,

  - piątek - wsp. św. Franciszka Salezego,

  - sobota - święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w kwietniu 2020.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Składam podziękowanie ofiarodawcy za ofiarę  w wysokości 300 zł z przeznaczeniem na realizację prac związanych z powstaniem nowego konfesjonału oraz złożoną ofiarę na potrzeby wspólnoty parafialne w kwocie 200 zł.

  4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas II SP. W sobotę o godz. 18.00, spotkanie w salce na probostwie z młodzieżą z przygotowującą się do życia sakramentem bierzmowania.

  6. Są przy wyjściu z kościoła wyłożone na stoliku ulotki Caritas Diecezji w sprawie  przekazania 1% na rzecz hospicjum w Darłowie. W przyszłą niedzielę PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w zakresie pokrycia kosztów ponoszony z leczeniem.

  7. Plan kolędy: Niedziela (19.01) Pyszka od godz. 14.30. Lisia Góra od godz. 15.30, ul. Wiosenna od godz. 16.00. Pl. Wolności od godz. 17.00.  Poniedziałek (20.01) ul. Kolejowa, początek od ul. Świerkowej do przejazdu kolejowego, prawa i lewa strona. Kolęda od godz. 16.00.Wtorek  (21.01.)  ul. Barcińska, od strony Bard do ul. Diamentowej. Kolęda od godz. 16.00. Środa (22.01) ul. Barcińska, początek od ul.  Diamentowej. Kolęda od godz. 16.00. Ul. Krótka. Początek od. ul. Barcińskiej. Godz. 17.00. Ul. Brzozowa i ul. Lipowa od godz. 18.30 oraz ul. Miodowa od godz. 19.00. Czwartek (23.01.)ul. Kolejowa, blok nauczycielski, od  godz. 17.00.  Sobota (25.01) Świelubie, początek od strony Bard. Proszę o pojazd. Kolęda od godz. 10.00. Niedziela (26.01) ul. Kołobrzeska, dawniej( Woliłąka) Kolęda od godz. 14.30. Proszę o pojazd.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w styczniu zapraszam   w ostatnią niedzielę miesiąca.

  Zapraszam do wysłuchania konceru kolęd w wykonaniu chóru z Parafi Czarne.

 • Roksana Węgiel w Pomerania Fun Park

  10 lipca w parku rozrywki Pomerania koncertowała gwiazda muzyki pop 16-letnia Roksana Węgiel, występująca  pod pseudonimem artystycznym Roxie Węgiel.

  Piosenkarka to zwyciężczyni pierwszej edycji programu The Voice Kids (2018), 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2018) oraz 3. edycji programu tanecznego Dance Dance Dance (2021). Jest laureatką Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy (2019).

  Warto dodać, że Roksana Węgiel zaraz po koncercie w Pomeranii udała się do Świnoujścia , gdzie była jedną z największych gwiazd sobotniego koncertu Wakacyjnej Trasy Dwójki.

 • Strażacy z Dygowa w Pomeranii

  Pracowity weekend mieli strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Dygowa. W sobotę zabezpieczali gminną imprezę sportowo-rekreacyjną –Gonitwę Łososiową , a w niedzielę prezentowali sprzęt i wozy strażackie w parku rozrywki Pomerania. Małych miłośników straży pożarnej nie brakowało. Lanie wody z węży, testowanie ubiorów ochronnych, wyposażenia i oczywiście syreny alarmowej samochodów ,okazało się atrakcjami nie mniejszymi niż te dostępne w Pomeranii.

  Zakończenie prezentacji zasobów sprzętowych OSP Dygowo dopełniła wspólna fotografia z właścicielem parku rozrywki – Markiem Różewskim  oraz z gwiazdą muzyki pop - Cleo, która koncertowała w Pomeranii.

 • Viva Opera! 1 lipca muzyczne spotkanie z Małgorzatą Walewską

  Na Skwerze Miast Partnerskich w Kołobrzegu odbyło się spotkanie z dziennikarzami dotyczące Jubileuszowej Gali Operowej z udziałem wielkiej damy polskiej i światowej opery – Małgorzaty Walewskiej. Koncert odbędzie się 1 lipca w kołobrzeskim amfiteatrze (szczegóły tutaj). W briefingu wzięła także udział: Anna Mieczkowska – prezydent Kołobrzegu i Jacek Jekiel – dyrektor Opery na Zamku.

  Szanowni Państwo, dla miłośników musicali przebojów operetkowych, a przede wszystkim repertuaru operowego w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej , redakcja portalu posiada trzy darmowe wejściówki na koncert. Wystarczy zadzwonić 30 czerwca od godziny 12.00 i podać hasło „Carmen”, aby spędzić wieczór z doskonałą muzyką i gwiazdą opery.

   

 • Zaproszenie na koncert z okazji Dnia Matki

  25 maja 2024 r. w sobotę,  o godz.  18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Dygowie odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji Dnia Matki. Dla Mam i nie tylko,  znane i lubiane przeboje lat 70 i 80 tych zaśpiewa Daria Adamczewska, wokalistka, uczestniczka programów The Voice of Poland,  „Szansa na Sukces”,  laureatka wielu festiwali oraz konkursów wokalnych. Akompaniować będzie muzyk, gitarzysta, instruktor zajęć muzycznych Adam Herbowski.

  Serdeczne zapraszamy na to muzyczne wydarzenie. Liczba miejsc ograniczona. Odbiór darmowych wejściówek w GOKiB w Dygowie (jednorazowo można odebrać 2 wejściówki).