• Cmentarze będą zamknięte trzy dni (wideo)

  Wójt Gminy Dygowo informuje o zamknięciu gminnych cmentarzy w związku z decyzją Rządu RP.

 • Czy przedszkola będą otwarte w gminie Dygowo?

  W drugiej fazie odmrażania gospodarki w Polsce będzie dopuszczona możliwość otwarcia przedszkoli od 6 maja. Decyzję podejmie w odniesieniu do każdej placówki indywidualnie organ prowadzący.

  Czy na terenie gminy Dygowo będą otwarte przedszkola od 6 maja ? Na to pytanie odpowie wójt Grzegorz Starczyk.

  MEN z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministrem Zdrowia przygotował wytyczne dla dyrektorów przedszkoli i organów prowadzących w kwestii otwarcia przedszkoli. OTWÓRZ

   

 • DPS w Piotrowicach otrzymał maseczki i termometry


  Anna Bańkowska- Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego przekazała podopiecznym i pracownikom  Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach maseczki i termometry. To pierwsza część środków ochrony osobistej, jakie trafią do podopiecznych, wolontariuszy oraz pracowników instytucji pomocy społecznej województwie zachodniopomorskim.

  dps-piotrowice-

 • Gmina Dygowo przekaże wszystkim mieszkańcom maseczki ochronne

  Gmina Dygowo zakupi około  pięciu tysięcy maseczek ochronnych. Ilość ta wystarczy dla wszystkich mieszkańców gminy. W inicjatywę włączyła się lokalna firma , która maseczki uszyje. Maseczka to towar deficytowy w całym kraju. Wiadomo jednak ,że warto z niej korzystać. Ochrona układu oddechowego i twarzy poprzez noszenie maseczki w połączniu z higieną rąk na pewno pomaga w ograniczeniu ryzyka zakażenia. Maseczki będą rozdysponowane bezpośrednio do mieszkańców na podstawie deklaracji odpadów komunalnych. Dystrybucja będzie przebiegać z zachowaniem zasad unikania bezpośredniego kontaktu Szczegóły w materiale poniżej.

 • Koronawirus dziurawi budżet Gminy Dygowo

  W dniu dzisiejszym odbyły się posiedzenia komisji Rady Gminy Dygowo.  Przedmiotem obrad był przede wszystkim stan finansów gminnych uszczuplanych na skutek zmniejszonych wpływów spowodowanych oddziaływaniem pandemii koronawirusa na gospodarkę. Obszernego komentarza do tej sprawy udzielili: przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński i przewodniczący komisji finansów Piotr Krysztofiak.

 • Koronawirus rozprzestrzenia się! Apel Wójta Gminy Dygowo

  DRODZY MIESZKAŃCY

  W związku działaniami prewencyjnymi związanymi z ograniczeniem rozprzestrzenianiem się koronawirusa, informujemy, że Wójt Gminy Dygowo podjął decyzję o zawieszeniu, pracy świetlic wiejskich i bibliotek.

  W celu zapobiegania rozpowszechnianiu się wirusa apelujemy do wszystkich mieszkańców naszej gminy, aby jeśli nie jest to konieczne ograniczać wizyty w Urzędzie Gminy i GOPS. Obie instytucje cały czas pracują i służą Państwu pomocą, ale bardzo prosimy o zminimalizowanie kontaktów osobistych na rzecz telefonów, e-mail, ewentualnie korespondencji pocztowej.

  Wykaz telefonów i e-mail :

   http://ug.dygowo.pl/dane-adresowe.,

   http://bip.dygowo.pl/,

   http://bipgops.dygowo.pl/

  Od poniedziałku 16.03.2020 r., do 25.03.2020 szkoły i przedszkola będą nieczynne.

  Zwracamy się do Państwa również z prośbą o kontaktowanie się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i przekazywanie informacji o osobach samotnych, starszych, niepełnosprawnych oraz potrzebujących pomocy.

  Dane kontaktowe:

  tel. : 94 35 84 469,

           94 35 84 558

           94 35 48 568

  e-mail :Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Na strażaków z Gminy Dygowo można liczyć!

  Drodzy Mieszkańcy Gminy Dygowo!

  Wszyscy wiemy jakie należy przedsięwziąć środki ostrożności, aby chronić się przez zarażeniem koronawirusem. Aby wspomóc Państwa w tej kwestii, Gmina zakupiła maseczki ochronne dla mieszkańców, po jednej maseczce dla każdego mieszkańca. Zdaję sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb, jednak takie mamy obecnie możliwości.

  Szanowni Państwo w ciągu najbliższych dni poprzez naszych strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych, zostaną dostarczone, do każdego gospodarstwa domowego, pakiety z maseczkami. Strażacy będą zachowywali wszelkie zasady bezpieczeństwa .

  Również Państwa prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i ułatwienie strażakom bezdotykowe przekazanie pakietów np. wystawianie reklamówek.

  Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Dygowie za współfinansowanie tej akcji.

  Wójt Gminy Dygowo

   Grzegorz Starczyk

  Na zdjęciach odprawa strażaków OSP Dygowo przed dystrybucją , którą prowadzi wójt Grzegorz Starczyk oraz roznoszenie maseczek w Bardach i Świelubiu.

 • Nasz świat skurczył się do wielkości ekranu komputera

  Czas pandemii stał się inspiracją do powstania książki , literackiej pamiątki epidemii i kwarantanny, którą napisali uczniowie klasy V i VI Szkoły  Podstawowej w Dygowie, pod kierunkiem Iwony Jaruzel - nauczycielki języka polskiego . Niniejszy materiał jest zapowiedzią wydawniczą z fragmentami tekstów zawartych w książce oraz wyrazem emocji jakie towarzyszą uczniom w trudnym czasie.

 • OSP Dygowo. Otrzymany dar podzielili i przekazali dalej

  Strażacy z Dygowa mieli pracowity dzień. Poza dystrybucją maseczek ochronnych mieszkańcom gminy ,przekazali wielu instytucjom  środek do dezynfekcji rąk.  Płyn do odkażania podarował strażakom z Dygowa producent tego specyfiku – firma Doris z Mławy.

  Obdarowane podmioty:

  Państwowa Straż Pożarna w Kołobrzegu

  Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie filia Kołobrzeg

  Izba przyjęć szpitala w Kołobrzegu

  Posterunek Policji w Dygowie

  DPS Włościbórz

  Stowarzyszenie Senior Piotrowice

  OSP Wrzosowo

  OSP Czernin

  OSP Piotrowice

  OSP Stojkowo

  OSP Dygowo serdecznie dziękuje firmie DORIS Mława za przekazanie nieodpłatnie środka do dezynfekcji. Podziękowanie strażacy kierują do  od firmy Mirpol z Kołobrzegu ,od  której również nieodpłatnie otrzymali woreczki do pakowania maseczek.

  Fot. OSP Dygowo

 • Pandemia koronawirusa. Aktualna sytuacja w gminie Dygowo

  Po pięciu miesiącach przerwy, ponowne rozpoczynamy informowanie mieszkańców o sytuacji epidemicznej na terenie gminy Dygowo. Informacje przekazuje Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk .

 • Pandemia koronawirusa. Aktualna sytuacja w gminie Dygowo (03.12.2020)

  Bieżące informacje związane z pandemią koronawirusa na terenie gminy Dygowo przedstawia Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

 • Pandemia koronawirusa. Aktualna sytuacja w gminie Dygowo (04.11.2020)

  Bieżące informacje związane z pandemią koronawirusa na terenie gminy Dygowo przedstawia Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

  Według danych sanepidu w Szczecinie na dzień 04.11.2020 r. w powiecie kołobrzeskim na koronawirusa zachorowało 662 osób, zmarło 9, a wyzdrowiało 335.

 • Pandemia koronawirusa. Aktualna sytuacja w gminie Dygowo (12.11.2020)

  Bieżące informacje związane z pandemią koronawirusa na terenie gminy Dygowo przedstawia Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

  Według danych sanepidu w Szczecinie na dzień 12.11.2020 r. w powiecie kołobrzeskim na koronawirusa zachorowało 1026 osób, zmarło 17, a wyzdrowiało 542.

 • Pandemia koronawirusa. Aktualna sytuacja w gminie Dygowo (18.11.2020)

  Bieżące informacje związane z pandemią koronawirusa na terenie gminy Dygowo przedstawia Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

  Według danych sanepidu w Szczecinie na dzień 18.11.2020 r. w powiecie kołobrzeskim na koronawirusa zachorowało 1248 osób, zmarło 22, a wyzdrowiało 638.

 • Pandemia koronawirusa. Aktualna sytuacja w gminie Dygowo (25.11.2020)

  Bieżące informacje związane z pandemią koronawirusa na terenie gminy Dygowo przedstawia Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

 • Pandemia koronawirusa. Aktualna sytuacja w gminie Dygowo (29.10.2020)

  Bieżące informacje związane z pandemią koronawirusa na terenie gminy Dygowo przedstawia Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

  Według danych sanepidu w powiecie kołobrzeskim na koronawirusa zachorowało 480 osób, zmarło 8, a wyzdrowiało 237.