• Akcja MotoPaczka w gminie Dygowo

  To już 14 raz kiedy to  Klub Motocyklowy VOYAGER FG zorganizował akcję MOTO PACZKA. Tegoroczna akcja skierowana była do rodzin z dziećmi. Jak co roku wyjazd do rodzin rozpoczął się pod kołobrzeskim  ratuszem. Tam motocyklowi mikołaje rozdawali najmłodszym słodkie prezenty, a swoją słodką cegiełkę do akcji dołączyła prezydent miasta Anna Mieczkowska.

  W tym roku MotoPaczka wyjechała do gminy Dygowo. Obdarowanych zostało 7 rodzin. Jak mówili klubowicze : Co roku we własnym zakresie zorganizowaliśmy środki na zakup prezentów. Każda rodzina otrzyma również paczkę, która zawiera artykuły chemii gospodarczej, żywność pakowaną, słodycze. Spotkania z rodzinami dostarczają dużo satysfakcji nam jako organizatorom wydarzenia jak również sponsorom, którzy ofiarując przedmioty do przekazania niejednokrotnie towarzyszą nam na motocyklach podczas dostarczania prezentów.

  Info. MiastoKolobrzeg.pl

   

   

 • Ponad 12 litrów krwi oddano w punkcie mobilnym w Dygowie

  Autobus  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie (RCKiK ) zaparkował w niedzielne przedpołudniem na Placu Wolności w Dygowie. Popularny krwiobus  umożliwia przeprowadzenie akcji krwiodawstwa w miejscowościach leżących daleko od regionalnych centrów krwiodawstwa i ich oddziałów.

  Inicjatorem i organizatorem akcji poboru krwi w mobilnym punkcie był  zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie. Współorganizatorem była Gmina Dygowo , która udostępniła teren i zaplecze sanitarne.

  Prezes Zarządu Gminnego OSP Gminy Dygowo – Marcin Tekiel w rozmowie nie krył zadowolenia:

  Akcję przeprowadziliśmy pierwszy raz, oddano ponad 12 litrów krwi, to bardzo dobry wynik. Wydaliśmy 50 kart zgłoszeniowych, ale po zweryfikowaniu przez lekarza do oddania zostało dopuszczonych  27 osób. Byli to nie tylko mieszkańcy gminy Dygowo, lecz również  strażacy OSP z Czernina ,Piotrowic,  Stojkowa , Ustronia Morskiego i Wrzosowa oraz motocykliści , członkowie klubu Voyager. Większość  osób oddających krew robiła to po raz pierwszy. Akcja na pewno będzie powtórzona, może uda się aby krwiobus odwiedzał Dygowo już w lipcu lub wrześniu. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuję.

 • Strażacy z Dygowa z „Motosercem”

  Strażacy z OSP Dygowo brali udział w imprezie charytatywnej  Motoserce. Razem z ratownikami medycznymi na motocyklach zaprezentowali technikę i taktykę działań podczas wypadku komunikacyjnego. Pozorowany był wypadek , w którym dwie osoby zostały poszkodowane - uwięziony w pojeździe i pieszy.

  Motoserce to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. W tym roku odbywa się w 85 miastach w Polsce. Organizatorem akcji , która miała miejsce na skwerze Pionierów w Kołobrzegu był Klub Motocyklowy Voyager. Głównym celem imprezy było honorowe oddanie krwi na rzecz dzieci.

 • W niedzielę włączenie iluminacji świątecznej w Dygowie!

  Na placu Wolności w Dygowie stoi już piękna jodła , którą przyozdobią światełkami pracownicy techniczni urzędu gminy.  Także okazały dąb przy poczcie będzie rozświetlony setkami światełek. Włączenie iluminacji świetlnej choinki i dekoracji już w niedzielę około godziny 15.30. Podobnie jak w roku ubiegłym  będzie wspólne odliczanie po czym nastąpi