• Budowa centrum kultury w Dygowie (migawka dron 3)

  Budynek użyteczności publicznej w Dygowie jest co raz wyższy. Trwa budowa konstrukcji drugiego pietra.

 • Budowa centrum kultury w Dygowie (migawka dron)

  Na placu budowy budynku użyteczności publicznej w Dygowie prace postępują. Widać już cały zarys obiektu -ściany fundamentowe.

 • Inwestycja nr 1 Gminy Dygowo. Będzie drożej i dłużej

  Niespodziewane problemy pojawiły się  na starcie największej inwestycji Gminy Dygowo. W pierwszym etapie robót budowlanych polegających na rozbiórce ocieplenia i posadzki odsłonięta  została bryła mająca stanowić podstawę trójkondygnacyjnego budynku. Wykonano szczegółową ekspertyzę techniczną stropu i ścian fundamentowych aby ocenić faktyczny stan konstrukcji nośnej przyszłego obiektu. Niestety, stan istniejący uniemożliwia kontynuowanie robót zgodnie z obowiązującym projektem. Szczegóły przedstawia wójt Grzegorz Starczyk.

 • Na placu budowy w Dygowie kruszarka betonu w akcji

  Obiekt zwany „fundamentami” został częściowo wyburzony. Na placu gdzie powstanie budynek użyteczności publicznej pracuje kruszarka betonu. Zakończenie robót zaplanowane jest na początek następnego tygodnia. Kolejny etap inwestycji to już prawdziwa budowa.

   

 • Największa inwestycja Gminy Dygowo. Prace konstrukcyjne na finiszu

  Od września 2020 roku budowa przyszłego centrum kultury w Dygowie postępuje bardzo sprawnie. Obiekt systematycznie rośnie w górę. Niebawem inwestycja osiągnie najwyższy punkt konstrukcyjny i ukaże w pełni projektowaną bryłę budynku.

  Materiał wideo obrazuje efekt półrocznej pracy wykonawcy inwestycji firmy URB Iwicki wraz z aktualnym komentarzem wójta Gminy Dygowo ,właściciela firmy URB i kierownika budowy.

 • Pierwszy przedszkolak przekroczył progi nowego przedszkola w Dygowie

  Poniedziałek 27 lutego 2023 roku jest pierwszym dniem pracy oddziału przedszkolnego w nowym obiekcie przy ulicy Kolejowej w Dygowie. Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk z torbą pełną słodyczy był obecny w przedszkolu tuż po otwarciu,  aby powitać  wszystkich przedszkolaków. Pierwszym  przedszkolakiem w nowym przedszkolu był Kamil z grupy „Pszczółek”, który wraz tatą przybył już o godzinie 6.30.  Chwilę po tym pojawiali się kolejni rodzice z dziećmi. Ostatniego przedszkolaka wójt powitał chwilę po godzinie ósmej.

  Przedszkole już pracuje pełna parą , a cały obiekt rozpocznie działalność 4 marca , kiedy to nastąpi oficjalne otwarcie.

 • Restauracja w Dygowie otwarta!

  W Dygowie przy ulicy Kolejowej 10 D , w nowo otwartym obiekcie uruchomiono kolejną działalność użyteczności publicznej - restaurację. Wcześniej otwarte zostało przedszkole i ośrodek kultury. Sala restauracyjna mieści się na drugim piętrze budynku i jest częścią głównej przestrzeni przeznaczonej na gminne wydarzenia i imprezy okolicznościowe na około 130 osób. Warto dodać ,że ta przestrzeń ma drzwi przesuwne dźwiękoszczelne , które dzielą ją na dwie niezależne sale.  Zaplecze restauracji stanowi  nowoczesna , profesjonalnie wyposażona kuchnia.  Aktualnie restauracja czynna jest od poniedziałku do piątku  w godzinach od 13.00 do 16.00. Telefon restauracji 504 248 489.

  Więcej informacji w materiale wideo przedstawi wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk i dzierżawca restauracji, Edyta Wojciechowska.

 • Wyburzanie tzw. fundamentów w Dygowie

  Konstrukcja z przed trzech dekad miała być podporą trzech kondygnacji budynku użyteczności publicznej w Dygowie, niestety ze względu na zły stan  w dniu dzisiejszym rozpoczęto wyburzanie.