• Goście z gminy partnerskiej Crivitz w Dygowie

    Gminę Dygowo odwiedzili przedstawiciele gminy  partnerskiej z Crivitz w Niemczech.  Oficjalne przywitanie gości miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie. Podczas wizyty odbyły się spotkania seniorów ,dyrektorów szkół we Wrzosowie , rozegrano turniej piłki siatkowej oraz  zwiedzano gminę i Kołobrzeg.

    Umowa o partnerstwie podpisana została 12 maja minęły 2000 roku w miejscowości Retgendorf.

  • Uroczystości jubileuszowe w Gminie Amt Crivitz

    W dniach 6-8 lutego tego roku delegacja Gminy Dygowo, na czele z Wójtem Grzegorzem Starczykiem, uczestniczyła w obchodach 10-lecia połączenia gmin Amt Ostufer Schweriner See i Amt Crivitz w Niemczech. Te gminy tworzą teraz jedną o nazwie Amt Crivitz. Gmina Dygowo utrzymuje partnerstwo z Amt Crivitz od 24 lat w ramach współpracy Polsko-Niemieckiej. Wójt Gminy złożył gratulacje przedstawicielom władz Amt Crivitz z okazji jubileuszu, podziękował za dotychczasową współpracę i wyraził nadzieję na kontynuację wspólnych działań w przyszłości. Partnerstwo obejmuje różne dziedziny, takie jak młodzież szkolna, strażacy, sportowcy, seniorzy i przedstawiciele władz samorządowych. W uroczystości brali również udział przedstawiciele innego samorządu z Polski- Gminy Golina, która także współpracuje z Amt Crivitz.

  • Wizyta w gminie partnerskiej Crivitz

    W miniony weekend  Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk  oraz lokalni rękodzielnicy odwiedzili partnerską gminę Crivitz w Niemczech. Głównym celem wizyty było omówienie przyszłej współpracy gmin partnerskich po okresie pandemii oraz  udział w corocznych  targach artystycznych. W targach  brała udział także druga gmina  partnerska  z Polski -Golina. Wizyta była również  doskonałą okazją do rozmów na temat wznowienia wymiany młodzieży. Gminę reprezentowała Dyrektor Szkoły Podstawowej z Wrzosowa –Ewa Baran. Poza udziałem w targach przedstawiciele gminy Dygowo zwiedzali farmę dziecięcą  w Zietlitz, lokalny browar oraz zamek Raben Steinfeld.