• Ciekawy konkurs , małe zainteresowanie

  Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP zorganizował  Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny mający na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką ochrony przeciwpożarowej, działaniami ratowniczo-gaśniczymi  straży pożarnych oraz  życiem środowisk strażackich.

  W eliminacjach powiatowych do konkursu zgłoszono kilkanaście prac tylko z Dygowa i Ustronia Morskiego.

   

 • Etap powiatowy turnieju wiedzy pożarniczej

  W dniu wczorajszym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". Wzięło w nim udział 27 uczestników z terenu powiatu, rywalizując w trzech kategoriach wiekowych.

  Grupa 1 obejmowała uczniów klas I-IV, grupa 2 - uczniów klas V-VIII, natomiast grupa 3 - uczniów szkół ponadpodstawowych. Turniej składał się z dwóch głównych części: pisemnego testu składającego się z 30 pytań oraz części ustnej, w której udział wzięli ci, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu, odpowiadając na 5 pytań.

  Niezwykła sytuacja miała miejsce po części pisemnej, gdy dwaj zawodnicy uzyskali identyczną liczbę punktów. Konieczna była więc dogrywka, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero kolejny etap, tym razem ustny, pozwolił wyłonić zwycięzcę.

  Po tych emocjonujących etapach ustalono zwycięzców, którzy będą reprezentować powiat kołobrzeski na eliminacjach wojewódzkich, planowanych na 11 maja w Policach.

  Z terenu gminy Dygowo w turnieju uczestniczyli: Mateusz Gawryszczak, Wojciech Kłodowski, Julia Kamińska z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Wrzosowo, Wojciech Głogowski z MDP Stojkowo oraz Bartosz Haber z MDP Dygowo. Julia Kamińska będzie miała okazję ponownie reprezentować powiat kołobrzeski na turnieju wojewódzkim.

  Podczas ceremonii wręczania nagród wyróżniono również uczestników konkursu plastycznego zorganizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Prace, które zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich, zostały nagrodzone. Tegoroczna edycja zgromadziła aż 65 prac z terenu powiatu kołobrzeskiego.

   

 • Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze korzystały z atrakcji „Pomeranii”

  70-osobowa grupa polsko-ukraińska z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych spędziła przedostatni dzień letniego obozu w parku rozrywki „Pomerania” w Pyszce. Uczestnikami obozu zlokalizowanego w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie ,była również grupa młodzieży z gminy Dygowo. Przy okazji wizyty w parku rozrywki młodzi miłośnicy pożarnictwa bawili się podczas koncertu nastoletniej piosenkarki – Viki Gabor. W „Pomeranii” obecni byli także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie.

 • Piernikowe warsztaty świąteczne w Piotrowicach

  W sobotnie popołudnie dzieci z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych(MDP) z Dygowa i Piotrowic uczestniczyły  w zajęciach, podczas  których wykonywały  i dekorowały świąteczne pierniki. W świetlicy w Piotrowicach od wejścia unosił się zapach korzennych przypraw, który przenosił w świąteczny nastrój. Dzieci z pomocą instruktorów wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka w kształcie choinek, gwiazdek i bałwanków. Następnie wypieczone w piekarniku pierniki były dekorowane kolorowymi lukrami i posypkami. Część gotowych pierniczków dzieci przeznaczyły dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach.

 • Projekt OSP Dygowo. Umowa w ramach Programu Społecznik podpisana

  Na sali konferencyjnej Hali Millenium w Kołobrzegu organizacje społeczne z powiatu kołobrzeskiego  podpisały umowy w ramach I naboru wniosków na rok 2023 Programu Społecznik 2022-2024. Wśród zakwalifikowanych w naborze wniosków był projekt prospołeczny i proekologiczny Ochotniczej Straży Pożarnej z Dygowa pn. "DDP i MDP w Dygowie - uczymy się ratować innych i działamy w zgodzie z naturą".

  W projekcie uczestniczyć będą dzieci i młodzież  z drużyn pożarniczych prowadzonych przez instruktorów z OSP Dygowo. Zaplanowano zajęcia w zakresie ratownictwa medycznego , bezpieczeństwa przeciwpożarowego  oraz  praktyczne zadania proekologiczne.  Projekt będzie realizowany od 1 lutego do 1 maja 2023 roku.

  Umowę z ramienia OSP Dygowo podpisał prezes Marcin Tekiel.

  Przed podpisaniem umów głos zabrali: Anna Bańkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Janusz Gromek – Senator RP, Marek Hok –Poseł na Sejm RP oraz Natalia Wegner – Prezes Zarządu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A będącej operatorem programu.

   

 • Zabawa karnawałowa dla dzieci i młodzieży z drużyn pożarniczych

  W świetlicy w Dygowie Instruktorzy z OSP Dygowo i Piotrowic zorganizowali zabawę karnawałowa dla najmłodszych miłośników straży pożarnych  z Dziecięcych Drużyn Pożarniczych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

 • Zapisy do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Dygowie

  Ochotnicza Straż Pożarna w Dygowie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież (dziewczęta oraz chłopcy) do wstępowania w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (MDP) działającej przy jednostce.