• Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2021

  Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii , a zakończymy w  Środę Popielcową 17 lutego. Prowadzi te spotkania o. Tomasz Ewertowski. OMI..

  W Dygowie Msze św. z nauką, od poniedziałku 15 lutego, będą sprawowane o godz. 09.00 i 18.30. W Świelubiu w poniedziałek (15..02.) o godz. 16.30 i w Środę Popielcową o godz. 16.00. W Czerninie we wtorek  (16.02.) o godz. 16.30 i w Środę Popielcową o godz. 17.00.  Spowiedź św. rekolekcyjna będzie sprawowana w kościołach pomocniczych przed Msza św., a w Dygowie we wtorek o godz. 08.30 i wieczorem o godz. 18.00. Dar ołtarza na misje... .

  - środa -  Środą Popielcową rozpoczynamy czas  Wielkiego Postu. W tym dniu chrześcijan obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  - czwartek  -  modlitwa w intencji powołań do życia zakonnego i kapłaństwa o godz. 17.30.

  - piątek- nabożeństwo pasyjne: Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według tradycji ustalonych przez tutejsze wspólnoty.

  - niedziela - w okresie Wielkiego Postu nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żalew kościele parafialnym są sprawowane o godz. 12.30, w kościołach filialnych przed Mszą św. .

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w maju i czerwcu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę w II niedzielę miesiąca. Dziękuję za ofiarę  w wysokości 100 zł. z przeznaczeniem  na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem.

  4.Polecam prasę katolicką „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie z rodzicami dzieci z klas III SP.  W  piątek spotkanie o 17.00 z ministrantami i kandydatami.  W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

  6.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w lutym

  zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

   Do wieczności w minionym tygodniu Pan Bóg powołał śp. Kazimierza Budzińskiego z Czernina i Grażynę Dublinowską z Dygowa. RiP.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020. Początek rekolekcji wielkopostnych

  1. W kalendarzu liturgicznym:

  - rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej parafii , a zakończymy w  Środę Popielcową 26 lutego. Prowadzi te spotkania o. Tomasz Ewertowski. OMI. Plan rekolekcji: w poniedziałek, wtorek i środę  w Dygowie Msza św. z nauką o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Spowiedź  rekolekcyjna we wtorek 25 lutego od godz. 18.00. W Świelubiu w poniedziałek spowiedź św. o godz. 16.30 , a następnie nabożeństwo Słowa Bożego z nauką i udzielenie komunii świętej. W środę Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 16.00 i zakończenie rekolekcji. W Czerninie we wtorek  spowiedź św. o godz. 16.30 , a następnie nabożeństwo Słowa Bożego z nauką i udzielenie komunii świętej. W środę Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 17.00 i zakończenie rekolekcji.

  - środa -Środa Popielcowa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obrzęd posypania głów popiołem w trakcie każdej Mszy św.

  - czwartek -  modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30.

  - piątek -- nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, w kościołach pomocniczych według ustalonej tradycji,

  - niedziela - nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żale w Dygowie przed sumą parafialną o godz. 12.30, w kościołach pomocniczych przed Mszą św.

  2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  maju i czerwcu 2020.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Konfesjonał... .

  4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu:  w piątek  spotkanie z ministrantami i kandydatami o godz. 17.00. W sobotę o godz. 18.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do życia sakramentem bierzmowania. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie ze wspólnotą Ż. R. .

  6. Są przy wyjściu z kościoła wyłożone na stoliku ulotki Caritas Diecezji w sprawie  przekazania 1% na rzecz hospicjum w Darłowie.

  7.Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz potrzebujących pomocy w pokryciu kosztów związanych z długim leczeniem.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w lutym zapraszam   w ostatnią niedzielę miesiąca.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 27.02.2022

  1.  W liturgii tygodnia:

  - dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do Środy Popielcowej.  Raz jeszcze witam o. Tomasza Ewertowskiego  OMI.W Dygowie Msze św. z nauką, od poniedziałku do środy będą sprawowane o godz. 9.00 i 18.30. W Świelubiu w poniedziałek okazja do spowiedzi św. o godz. 16.30 i o godz. 17.00 Msza św. z nauką. W Środę Popielcową Msza św. o godz. 16.00. W Czerninie we wtorek okazja do spowiedzi św. o godz. 16.30 i Msza św. z nauką o godz. 17.00. W środę Msza św. o godz. 17.00. W Dygowie okazja do spowiedzi św. we wtorek o godz. 8.30 oraz wieczorem od godz. 18.00. Dar ołtarza składany od poniedziałku jest przeznaczony na cele misyjne.

  - środa - Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W tym dniu katolików obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.

  - czwartek - I Czwartek miesiąca modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

  -piątek - I Piątek o godz. 9.00 wizyta duszpasterska chorych. Okazja do spowiedzi św. o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według ustalonej już tradycji.

  - sobota I Sobota miesiąca.

  - niedziela w okresie W.P. nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żale w kościele parafialnym o godz. 12.30, w kościołach pomocniczych przed Mszą św.

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w maju i czerwcu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

  5.Spotkania w tym tygodniu:  w piątek po mszy wieczornej zbiórka w kościele dla ministrantów i kandydatów oraz nauka dla rodziców i chrzestnych w salce na probostwie. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R. .

  6. Dzisiaj i w Środę Popielcową, zgodnie z rozporządzeniem biskupa diecezjalnego, PZC kwestować bedzie na rzecz pomocy uchodźcom z terenu Ukrainy.

  7.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 • Początek Wielkiego Postu. Rekolekcje w Parafii Dygowo

  Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W parafii Dygowo to jednocześnie początek rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje poprowadzi   o. Marek Rostkowski  ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI), który pełni posługę w Parafii Pw. Marii Magdaleny we Lwowie. Ojciec Marek chce koncentrować tegoroczne rekolekcje na Sakramencie Pojednania a hasło rekolekcji to: „Bez Boga ani rusz”.

  Ojciec Marek przez 20 lat pracował w Rzymie, gdzie od 2000 roku pełnił funkcję dyrektora Biblioteki Papieskiego Uniwersytetu Urbanianum i Papieskiej Biblioteki Misyjnej, należących do watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Aktualnie jest również postulatorem w procesie beatyfikacyjnym o. Ludwika Wrodarczyka OMI - brutalnie zamordowanego na Wołyniu w 1943 roku przez ukraińskich nacjonalistów.

  Dzisiejszą Mszę św. koncelebrowali ks. proboszcz Piotr Niedźwiadek i ks. emeryt Tadeusz  Gorla. Kazanie – naukę rekolekcyjną wygłosił o. Marek Rostkowski.

 • Rozpoczęły się rekolekcje adwentowe

  W I Niedzielę Adwentu w parafii Dygowo rozpoczęły się rekolekcje ,którym przewodniczy ks. dr Adam Falewicz z Koszalina.

 • Środa Popielcowa

  Dziś Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post.  Okres 40. dni Wielkiego Postu to czas pokuty przygotowujący do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan świąt wielkanocnych .W liturgii tego okresu obowiązuje  kolor fioletowy i nie słyszymy  „Alleluja” i „Chwała na wysokości Bogu”. W czasie wszystkich mszy dzisiejszego dnia kapłani
 • Środa Popielcowa. Początek Wielkiego Postu

  W kościele parafialnym w Dygowie podczas  Mszy Św. wieczornej, kończącej rekolekcje wielkopostne , poświęcony został nowy konfesjonał.